Pre pandémiu klesol v Británii počet cestujúcich vlakmi, ide o najnižšiu úroveň od roku 1872

A young tourist girl with backpack waits for train on railway station
Foto: ilustračné, Getty Images

Počet ľudí cestujúcich vo Veľkej Británii železničnou dopravou klesol na najnižšiu úroveň od roku 1872, čiže sa dostal do obdobia, keď v krajine premávali parné lokomotívy. Podľa údajov britského Úradu železničnej a cestnej dopravy (ORR) za 12 mesiacov do záveru marca tohto roka cestovalo v Británii vlakom iba 388 miliónov pasažierov.

V porovnaní s počtom pasažierov za predchádzajúce dvanásťmesačné obdobie, ktorých bolo 1,739 miliardy, sa železničná preprava zmenšila na úroveň 22 percent. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Koronavírus

V apríli 2020 sa v Británii prejavila pandémia koronavírusu a krajina uplatnila celoštátny lockdown, ktorý viedol ku kolapsu dopytu po cestovaní vlakmi. Príjmy železníc z osobnej prepravy pandémia tiež poškodila.

Za 12 mesiacov do konca marca tohto roka boli v objeme 1,9 miliardy libier, čo bolo iba 18 percent z úrovne 10,4 miliardy libier v predošlom dvanásťmesačnom období.

Podľa najnovších údajov britského ministerstva dopravy sa však využívanie železničnej dopravy v krajine do konca mája zotavilo na 45 percent úrovne z obdobia pred pandémiou ochorenia COVID-19.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom