Prešovský aj Košický región získajú moderné vlaky, Remišová schválila výzvu za 70 miliónov eur

Nové vlaky ponúkajú dokonalý komfort
Nové vlaky by mali byť komfortné a spoľahlivé. Foto: archívne, ZSSK

Ministerka investícií Veronika Remišová schválila vyzvanie v objeme 70 miliónov eur na nákup deviatich elektrických vlakových jednotiek, ktoré posilnia dopravu v prešovskom a košickom kraji. Ako informovala prostredníctvom sociálnych sietí ministerka Veronika Remišová, moderná prímestská a regionálna vlaková doprava zohráva nezastupiteľnú úlohu pre tisíce ľudí, ktorí každý deň cestujú do práce či do školy v Košiciach a Prešove z priľahlých obcí.

Podľa nej ak chce štát, aby ľudia viac využívali ekologickú železničnú dopravu, musí byť komfortná a spoľahlivá. Práve preto z eurofondov podporuje jej rezort modernizáciu železničnej osobnej dopravy v regiónoch.

Nové súpravy s minimálne 300 miestami na sedenie budú premávať v prímestskej a v regionálnej železničnej doprave východoslovenského regiónu. Podľa ministerky investícií pomôžu zlepšiť kvalitu cestovania na úsekoch železničných tratí Košice – Lipany – Plaveč, Košice – Trebišov a po elektrifikácii až po Humenné a úseky Košice – Michaľany – Čierna n/Tisou, Košice – Moldava n/Bodvou.

Vyhlasovateľom vyzvania z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra je ministerstvo dopravy a výstavby a oprávneným žiadateľom je Železničná spoločnosť Slovensko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SRŽelezničná spoločnosť Slovensko