Prešovský kraj zaviedol nové autobusové spojenie, linky dovezú turistov k Opálovým baniam

SAD Prešov
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 15. júna (WebNoviny.sk) – Prešovský samosprávny kraj (PSK) zaviedol počas letnej sezóny nové autobusové spojenie k najstarším opálovým baniam na svete. Linky sú v prevádzke od polovice mája každú sobotu a nedeľu trikrát za deň.

Cesta bude trvať 40 minút

Ako agentúru SITA informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, turisti môžu až do konca septembra využiť nové autobusové spojenie na trase Prešov – Červenica, Opálové bane.

Linka premáva od 18. mája každú sobotu i nedeľu. Z Prešova odchádza autobus z nástupišťa 21 o 8:00, 13:00 a 14:30. Návštevníkov dovezie k Opálovým baniam cez rekreačnú oblasť Sigord za 40 minút.

Odchod prispôsobili prehliadkam

Odchod linky späť do Prešova je prispôsobený prehliadkam samotných Opálových baní. Návštevníci môžu využiť spiatočnú linku z Opálových baní do Prešova o 8:40, 13:40 a 16:40.

Verím, že toto autobusové spojenie pomôže cestovnému ruchu v Prešovskom kraji. Opálové bane sú európskym unikátom, ktorý si zaslúži pozornosť širokej verejnosti. A to nielen našincov, ale aj zahraničných turistov, ktorí môžu stráviť v Slanských vrchoch aj celý deň,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Ako dodala Heilová, turisti môžu navštíviť aj rekreačné stredisko Sigord, ktoré ponúka možnosť prechádzky po náučnom chodníku Sigordske koľečko či plavbu po vodnej nádrži. K dispozícii sú aj upravené ohniská.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)