RegioJet sa vracia na jednu z trás, nový grafikon železníc prináša aj ďalšie zmeny

železnice
Ilustračné foto pixabay.com

Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) bude od nedele 15. decembra platiť nový grafikon vlakovej dopravy 2019/2020. Po novom sa cestujúci na trati medzi Žilinou a Bratislavou budú môcť rozhodnúť medzi vlakmi štátnej Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) a vlakom súkromného dopravcu RegioJet. Ako v piatok informoval štátny správca železničnej infraštruktúry, v lete 2020 by dokonca mohol pribudnúť vlak spoločnosti Leo Express.

„Medzi najskloňovanejšie novinky, ktoré pribudnú tento rok na trate ŽSR, patrí napríklad nová služba autovlak. Táto bude dostupná v rámci vnútroštátnej diaľkovej dopravy ZSSK na linke Košice – Bratislava v nočných rýchlikoch,“ uviedol hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Autovozne budú radené vo vlakoch R 614 a R 615 Zemplín. „Okrem toho minuloročná novinka, ranný vlak medzi Bratislavou a švajčiarskym Zürichom, ostáva zachovaná. Navyše, v roku 2020 pribudne aj spojenie medzi Žilinou a mestom Gdyňa na severe Poľska,“ priblížil Lukáč.

Medzi Bratislavou a Žilinou bude raz denne premávať vlak spoločnosti RegioJet. Nepôjde o úplne nový spoj, keďže uvedený dopravca v tomto prípade predĺži jeden zo svojich spojov, ktorý aktuálne jazdí medzi Prahou a Bratislavou.

„V neposlednom rade, pokiaľ sa splnia očakávania spoločnosti Leo Express, cestujúci si na trati ŽSR medzi železničnými stanicami Žilina a Bratislava hlavná stanica budú môcť od leta 2020 vybrať až z troch rôznych dopravcov,“ dodal Lukáč.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Lukáč
Firmy a inštitúcie Leo ExpressRegioJetŽSR Železnice Slovenskej republikyZSSK Železničná spoločnosť Slovensko