Rezort dopravy plánuje dať na podporu cyklistickej dopravy a cykloturistiky viac ako 32 miliónov eur

Cyklodoprava
Služba zdieľaných bicyklov v Bratislave. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Umožňuje to návrh zákona o poskytovaní dotácií na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky, o ktorom budú poslanci rokovať v druhom čítaní.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje vynaložiť zo svojho rozpočtu na podporu cyklistickej dopravy a cykloturistiky v rokoch 2019 až 2022 spolu 32,5 milióna eur. V tomto roku predpokladá na tento účel poskytnúť 1,7 milióna eur a v ďalších troch rokoch postupne 2,8 milióna eur, 12,8 milióna eur a 15,2 milióna eur.

Umožňuje to návrh zákona o poskytovaní dotácií na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky, ktorý poslanci posunuli do druhého čítania. Účinnosť by mal nadobudnúť po definitívnom schválení 1. júla 2019.

Cyklodoprava
Ilustračné foto: dopracenabicykli.eu.

Peniaze na projekty aj rekonštrukciu

„Cieľom návrhu zákona je podpora rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky, a to formou poskytnutia dotácie z rozpočtovej kapitoly ministerstva na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu alebo rekonštrukciu cyklistickej komunikácie, vypracovanie projektovej dokumentácie na dopravné značenie cyklistickej komunikácie, výstavbu alebo rekonštrukciu cyklistickej infraštruktúry, osvetové kampane a propagačné kampane,“ uviedlo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Návrh zákona vychádza z dokumentu Národná stratégia rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Slovenskej republike, schváleného na základe uznesenia vlády zo 7. mája 2013, ktorý popisuje súčasný, východiskový stav cyklodopravy a cykloturistiky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom