Rezort hospodárstva upozornil na klamlivú informáciu o novom železničnom prepojení v SR

železnice - trať
Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Ministerstvo hospodárstva uviedlo, že o podobnom projekte prostredníctvom juhokórejskej firmy s podporou ruského kapitálu sa aktuálne len diskutuje a infraštruktúrne projekty tohto typu nespadajú do jeho kompetencie.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) informovalo o šírení podľa neho klamlivej informácie o pripravovanom projekte výstavby nového železničného prepojenia Slovenska z východu na západ až do rakúskej Viedne prostredníctvom juhokórejskej spoločnosti.

Rezort v stredu upozornil podnikateľov, že o podobnom projekte sa aktuálne len diskutuje a infraštruktúrne projekty tohto typu nespadajú do jeho kompetencie.

Štát s firmou nespolupracuje

„MH SR aj preto takýto záväzok ani memorandum neprijalo a štát nespolupracuje s juhokórejskou spoločnosťou s podporou ruského kapitálu. Takéto informácie sú klamlivé a zavádzajúce,“ uviedol odbor komunikácie MH SR v tlačovej správe.

„Ministerstvo hospodárstva upozorňuje podnikateľské subjekty, aby si informácie o podobných projektoch s účasťou štátu vždy dobre preverili, či sa zakladajú na pravde a rozhodne bez toho neuzatvárali žiadne záväzné zmluvné vzťahy,“ dodalo ministerstvo hospodárstva bez uvedenia ďalších podrobností.

Agentúra SITA oslovila Železnice Slovenskej republiky a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

železnice
Illustračné foto: zsr.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom