Ruský Aeroflot príde o 50 miliónov libier, Londýn pokračuje v rozširovaní sankcií proti Putinovmu barbarskému režimu

Aeroflot
Foto: ilustračné, pixabay.com

Veľká Británia vo štvrtok zmrazila aktíva troch ruských leteckých spoločností, čo im neumožní predať pristávacie intervaly, takzvané sloty, na britských letiskách v hodnote do 50 miliónov libier.

Zákaz využívať britské nebo

Najnovšie sankcie pre ruskú vojnu na Ukrajine nedovolia ruskej štátnej firme Aeroflot, ktorá je najväčšou leteckou spoločnosťou v Rusku, a prepravcom Rossiya Airlines a Ural Airlines predať pristávacie intervaly, ktoré nevyužívajú vzhľadom na skorší zákaz letov ruských aeroliniek do Spojeného kráľovstva.

„Kým bude Putin pokračovať v barbarskom útoku na Ukrajinu, budeme pokračovať v krokoch proti ruskej ekonomike,“ uviedla vo vyhlásení britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová.

Putinov budget sa pomaly scvrkáva

„Už sme uzavreli náš vzdušný priestor pre ruské letecké spoločnosti. Z<+qasy\\YAS\qabezpečujeme, že nebudú môcť speňažiť svoje lukratívne sloty na našich letiskách,“ dodala ministerka.

Rozsiahle medzinárodné sankcie s cieľom vyvolať tlak na prezidenta Vladimira Putina, aby stiahol svojich vojakov z Ukrajiny, už majú významný vplyv na Rusko, uviedol britský rezort zahraničia.

Ruský export ropy, ktorý je kľúčovým zdrojom príjmov Putinovej vlády, v apríli klesol o 30 percent a prognózuje sa, že ruská ekonomika v tomto roku oslabí o 15 percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liz TrussováVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Aeroflot