Ryanair bude v budúcom roku lietať z Bratislavy aj do Burgasu a Pafosu

Piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair v Holandsku odhlasovali štrajk. Foto: SITA/Marko Erd.

Už skôr Ryanair informoval, že z Bratislavy bude v budúcom roku lietať aj na Maltu

BRATISLAVA 19. septembra (SITA) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zvýši v budúcom roku počet liniek z Bratislavy. V letovom poriadku pre leto 2018 pribudnú od apríla linky do destinácií Burgas v Bulharsku a Pafos na Cypre, ktoré budú v prevádzke dvakrát týždenne.

Spoločnosť o tom informovala v správe, ktorú v utorok poskytla agentúre SITA.

Aerolínie budú lietať z Bratislavy aj na Maltu

Už skôr Ryanair informoval, že z Bratislavy bude v budúcom roku lietať aj na Maltu. Nová sezónna linka z Bratislavy na Maltu bude k dispozícii počas letného letového poriadku od 25. marca do 27. októbra 2018.

Je prvou linkou z budúcoročného letného letového poriadku Ryanairu, na ktorú sa už dajú zakúpiť letenky cez webovú stránku leteckej spoločnosti.

Letný letový poriadok na budúci rok zverejnia na jeseň

Letenky do Burgasu a Pafosu si bude možné zakúpiť v najbližších dňoch. „Kompletný letný letový poriadok na rok 2018 predstavíme v priebehu jesene,“ uviedla Olga Pawlonka zo spoločnosti Ryanair.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadila v marci 2015 svoju základňu. Na pravidelných linkách z Bratislavy a späť spoločnosť v minulom roku prepravila 1 161 868 cestujúcich, čo bolo medziročne viac o 15 %, resp. o 151 290 osôb. Minuloročný počet cestujúcich Ryanairu predstavoval 66 % všetkých pasažierov vybavených na bratislavskom letisku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair