Ryanair pre štrajk palubného personálu v piatok ruší 190 letov

Foto: SITA/AP.

Štrajk sa podľa spoločnosti pravdepodobne dotkne približne 30 tisíc zákazníkov.

Írska nízkonákladová spoločnosť ruší 190 piatkových letov pre štrajk časti palubných zamestnancov v Španielsku, Belgicku, Holandsku, Portugalsku, Taliansku a Nemecku. Spoločnosť o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Uviedla, že všetci dotknutí zákazníci dostali emaily a sms správy, ktoré ich informovali o zrušení ich letov. Ryanair sa ospravedlnil približne 30 tisíc zákazníkom, ktorých sa pravdepodobne štrajk dotkne. Dodal, že viac ako 90 percent z 2 400 letov a zo 450 tisíc zákazníkov sa piatkový štrajk nedotkne.

Štrajk je zbytočný, tvrdia aerolínie

Letecký prepravca označil piatkový štrajk za zbytočný. „Ryanair v posledných týždňoch dosiahol významný pokrok v rámci vyjednávaní s odborármi, ku ktorým patria dohody s pilotmi a palubným personálom v Írsku, Veľkej Británii, Taliansku a Nemecku. V uplynulých dvoch týždňoch Ryanair napísal odborovým zväzom pilotov v Belgicku, Holandsku, Španielsku, Portugalku a Nemecku, aby ich pozval na vyrokovanie podobných zmlúv, ako je zmluva dosiahnutá so zväzom FORSA v Írsku pre pilotov aj palubný personál,“ uviedla firma vo vyhlásení.

Foto: SITA/AP.
Dôvodom sporu presuny a dovolenky

Vlani Ryanair zrušil stovky letov pre problémy s pracovným rozvrhom pilotov a ďalšie lety firma pre štrajky zrušila počas tohtoročného leta. Piloti nízkonákladovej leteckej spoločnosti boli s vedením firmy v spore pre pracovné podmienky, presuny medzi základňami a dovolenky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair