Ryanair vo štvrtok zruší do tridsať letov medzi Írskom a Veľkou Britániou

Foto: ryanair.com.

Letisko Bratislava potvrdilo, že všetky lety z Bratislavy Ryanair vo štvrtok uskutoční podľa plánu.

BRATISLAVA – Írsky letecký prepravca Ryanair vo štvrtok ruší do tridsať letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. Dôvodom je blížiaci sa štrajk írskych pilotov. Ako informovala spoločnosť v tlačovej správe, lety z Írska do iných európskych destinácií štrajk nezasiahne.

Hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková pre agentúru SITA v stredu potvrdila, že všetky lety z Bratislavy Ryanair vo štvrtok uskutoční podľa plánu.

Nedohodli sa na nových pracovných podmienkach

Írski piloti spoločnosti Ryanair zvolali na štvrtok 12. júla 24-hodinový štrajk. Odbory k tomuto kroku pristúpili po tom, čo sa s vedením nedohodli na nových pracovných podmienkach. V centre sporu sú presuny pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. Odbory kritizujú vedenie, že v tejto oblasti chýba transparentný systém, čo má mať „zničujúce dopady na rodinný život“.

Dôvodom štrajku je, že odbory sa nedohodli s vedením na nových podmienkach. Foto: SITA/AP.

Do štrajku by sa mala zapojiť štvrtina írskych pilotov

Ryanair v utorok uviedol, že do štrajku sa zapojí 27 % írskych pilotov. Firma tvrdí, že odborom predložila písomné návrhy týkajúce sa kariérneho postupu, dovoleniek a presunu medzi základňami, odborový zväz FORSA však neprijal ani jednu z 21 pozvánok na rokovania.

Ryanair už skôr informoval, že štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tis. cestujúcich. Spoločnosť spresnila, že pre sériu štyroch víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku musela minulý mesiac zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Do štrajku by sa malo zapojiť 27 percent írskych pilotov Ryanairu. Foto: pixabay.com.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair