Šaľu a závod Duslo už spája cyklotrasa postavená z eurofondov

Duslo
Areál spoločnosti Duslo Šaľa. Foto: archívne, SITA/Martin Havran
Investícia dosiahla 1 187 000 eur, pričom väčšina peňazí išla z eurofondov a zo zdrojov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Mesto Šaľa a chemický závod Duslo, a. s. spája nová cyklotrasa s dĺžkou 3,43 kilometra. Investícia dosiahla 1 187 000 eur, pričom väčšina peňazí išla z eurofondov a zo zdrojov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Päťpercentné spolufinancovanie mesta Šaľa na seba prevzala spoločnosť Duslo, išlo o 60-tisíc eur. „Túto ušetrenú sumu mohlo mesto investovať do športového areálu pri Základnej škole Jozefa Murgaša,“ informovala Dajana Hanesová zo šalianskej radnice.

Výstavba cyklotrasy sa začala v druhej polovici septembra 2018. Jej súčasťou je 216 parkovacích miest pre bicykle, dva mostíky a osvetlenie. Trasa prechádza cez katastrálne územia mesta Šaľa a obce Močenok.

Do práce v chemičke na bicykli

„Je isté, že zamestnanci Dusla budú cyklotrasu využívať denne. Je to bezpečný a ekologický spôsob dopravy do práce,“ povedal primátor Šale Jozef Belický.

Mesto má v pláne aj výstavbu ďalších cyklistických komunikácií. V súčasnosti pripravuje podklady pre cyklotrasu do Diakoviec. „Snažíme sa získať podporu aj pre projektovú dokumentáciu na cyklotrasu medzi Vlčanmi a Šaľou,“ doplnil Belický.

Cez katastrálne územie Šale prechádza spolu s vážskou cyklomagistrálou 14,5 kilometra cyklotrás.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Duslo Šaľa