Slovak Lines zatiaľ neuvažuje zvýšiť cestovné, k zvyšovaniu cien palív a energií sa vyjadril aj FlixBus

Slovak Lines
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert

Autobusový dopravca Slovak Lines, a.s., napriek zvýšeným nákladom na pohonné hmoty v súčasnosti zatiaľ neplánuje nárast cien cestovania v komerčnej nedotovanej doprave.

Komerčná nedotovaná doprava

V prípade ďalšieho zdražovania bez vyhliadok na ustálenie, resp. zníženie cien pohonných hmôt a energií bude však bratislavská spoločnosť nútená tiež pozmeniť cenovú stratégiu a pristúpiť k zvýšeniu cien.

Pre agentúru SITA to v utorok uviedol manažér komunikácie Slovak Lines Štefan Bako v súvislosti so zvyšovaním cien energií a pohonných hmôt.

„Pokiaľ ide o našu komerčnú nedotovanú dopravu, napríklad, do Viedne alebo na letisko Schwechat, naša spoločnosť mesačne najazdí stovky tisíc kilometrov a preto naše hospodárenie v nemalej miere ovplyvňuje najmä cena pohonných hmôt,“ informoval Bako.

FlixBus sleduje vývoj cien pohonných látok

Ceny cestovných lístkov v regionálnej autobusovej doprave určuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako jej objednávateľ vo verejnom záujme. „Posledná úprava cenníka prebehla 1. 7. 2021 a pokiaľ vieme, momentálne sa nad ďalšími zmenami cien cestovného neuvažuje,“ dodal manažér komunikácie Slovak Lines.

K zvyšovaniu cien palív a energií sa vyjadrila aj spoločnosť FlixBus, ktorá prevádzkuje medzinárodné autobusové linky aj na Slovensku.

Hovorca dopravcu pre Česko a Slovensko Tomáš Beránek pre agentúru SITA uviedol, že starostlivo sledujú vývoj zvyšovania cien pohonných látok, rovnako ako vplyv zvýšenej inflácie. „FlixBus bude i napriek rastúcim vstupným cenám vždy prinášať zákazníkom najvýhodnejšie ceny, ktoré budú zodpovedať súčasnej trhovej situácii,“ podotkol Beránek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan BakoTomáš Beránek
Firmy a inštitúcie FlixBusSlovak Lines