Slovenská správa ciest nakúpi nové záchytné systémy

Slovenská správa ciest nakúpi nové záchytné systémy - zvodidlá, koncovky a tlmiče nárazov. Ilustračné foto: pixabay.com.

Predpokladaná cena za dodávku, montáž a opravu záchytných systémov – zvodidiel, koncoviek a tlmičov nárazov – a súvisiacich odborných služieb počas štyroch rokov je 8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 8. februára (SITA) – Slovenská správa ciest (SSC) chce za dodávku, montáž a opravu záchytných systémov – zvodidiel, koncoviek, tlmičov nárazov – a súvisiacich odborných služieb počas štyroch rokov zaplatiť predbežne 8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (9,6 mil. eur vrátane DPH). Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, uchádzači môžu predkladať ponuky do 12. marca, platiť musia minimálne do 31. decembra tohto roka.

Rámcovú dohodu uzavrú s jediným uchádzačom

Cestári plánujú uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom. Uchádzači majú preukázať, že za predchádzajúce tri roky dodali spolu zvodidlá v objeme minimálne 3,7 mil. eur bez DPH (aspoň jedna zákazka musí mať hodnotu 1 mil. eur), koncovky za 300 tis. eur (jedna zákazka za 100 tis. eur) a tlmiče nárazov za 200 tis. eur (jedna zákazka za 50 tis. eur).

Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.

Vybrali firmu na upratovanie pobočky v Banskej Bystrici

SSC zároveň vybrala dodávateľa upratovania kancelárskych, spoločných a sociálnych priestorov, ako aj priestorov oblastného laboratória v deväťposchodovej administratívnej budove svojej regionálnej pobočky Investičná výstavba a správa ciest v Banskej Bystrici. Spoločnosti AMG Security, s. r. o., zo Zvolena má za poskytovanie týchto služieb počas štyroch rokov uhradiť 59,3 tis. eur bez DPH (71,1 tis. eur vrátane DPH). Cestári vybrali dodávateľa spomedzi troch prijatých ponúk na základe výzvy na ich predkladanie z novembra minulého roka. Predpokladaná cena zákazky bola 60 tis. eur bez DPH.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy a výstavby k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy v dĺžke 3 180 kilometrov a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Podnik mal koncom roka 2017 spolu 340 zamestnancov, z toho na generálnom riaditeľstve 126.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest