Most SNP v Bratislave je oddnes plne prejazdný

Most SNP v Bratislave. Foto: SITA/Jakub Julény.

Cestári odstránili pôvodné asfaltové a izolačné vrstvy z povrchu oceľovej mostovky, na ktorú po čistení postupne kládli vrstvy liateho asfaltu

BRATISLAVA 1. septembra (SITA) – Oddnes je Most SNP plne prejazdný. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa hlavného mesta Bratislavy Zuzana Onufer, oprava vozovky na moste bola podľa harmonogramu a práce skončili v riadnom termíne do 31. augusta.

Cestári odstránili pôvodné asfaltové a izolačné vrstvy z povrchu oceľovej mostovky, na ktorú po čistení postupne kládli vrstvy liateho asfaltu. V júli opravovali vonkajšie jazdné pruhy a následne v auguste vnútorné jazdné pruhy, na čo po celý čas dozeral autorský aj stavebný dozor. Po ukončení stavby mesto so zhotoviteľom naďalej komunikuje o prevzatí stavby a kontroluje kvalitu diela.

Oprava vozovky na moste stála jeden a pol milióna eur

Cestu opravovala spoločnosť Swietelsky Slovakia v hodnote 1,5 mil. eur. Súťaž vyhrala spomedzi troch uchádzačov. „Firma pracovala podľa schválenej projektovej dokumentácie a zodpovedá za kvalitu prác,“ hovoril Marek Papajčík z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.

Most SNP, ktorý sa v minulosti volal aj Nový most, je oceľový, cestný, zavesený most cez Dunaj. Je to jediný most v Bratislave, ktorý nemá žiadny pilier v toku rieky Dunaj. V roku 2001 ho vyhlásili za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby. Celková dĺžka mosta je 430,8 metra, šírka 21 metrov a výška 95 metrov. Most SNP otvorili v roku 1972.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom