Spoločnosť Air Berlin zrušila vyše sto letov, vrátane transatlantických spojení

Air Berlin zrušil vyše sto letov, vrátane transatlantických spojení. Foto: Pixabay.com.

Dvesto pilotov Air Berlin nahlásilo práceneschopnosť zo zdravotných dôvodov. Podľa firmy, ktorá ohlásila bankrot a je v spore s pilotmi v otázke presunu zamestnancov k novému majiteľovi, ide očividne o nelegálny štrajk

BERLÍN 12. septembra (SITA, AP) – Nemecká letecká spoločnosť Air Berlin, ktorá v auguste vyhlásila bankrot, uviedla, že jej existencia je ohrozená tým, že dvesto pilotov v utorok náhle nahlásilo práceneschopnosť zo zdravotných dôvodov. Podľa firmy očividne ide o nelegálny štrajk.

Firma Air Berlin bola nútená zrušiť vyše sto letov vrátane transatlantických spojení, čo spôsobilo chaos na niekoľkých nemeckých letiskách.

Zrušené lety budú stáť niekoľko miliónov eur

Generálny riaditeľ spoločnosti Air Berlin Thomas Winkelmann obvinil pilotov z toho, že sa „zahrávajú s ohňom“, keďže zrušené lety budú firmu stáť niekoľko miliónov eur a stane sa menej atraktívnou pre potenciálnych kupcov.

„Stabilná prevádzka je nevyhnutnou podmienkou pre úspešné rokovania,“ povedal Winkelmann. „Je to jediný spôsob, ktorým môžeme zachrániť čo najviac pracovných miest,“ poznamenal.

Air Berlin vyhlásil bankrot po stratových rokoch

Nemecké médiá informovali, že firma Air Berlin je v spore s pilotmi v otázke presunu zamestnancov k novému majiteľovi. Spoločnosť Air Berlin vyhlásila bankrot minulý mesiac po niekoľkých stratových rokoch.

Firma Etihad, letecký prepravca emirátu Abú Zabí, ktorá je najväčším akcionárom Air Berlin, totiž uviedla, že už nebude poskytovať financie. Konečný termín pre podávanie ponúk na prevzatie Air Berlin je piatok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Air Berlin