Spoločnosť Arriva rozšíri ponuku spojov pre cestujúcich na Orave a Liptove

Nové cestovné poriadky od nedele 10. decembra prinesú cestujúcim na Orave a Liptove rozšírenie spojov z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne. Ilustračné foto: arrivaliorbus.sk.

V rámci zostavovania nových cestovných poriadkov v prevádzkovej oblasti Ružomberok zrealizovali 37 zmien, devätnásť z nich z dôvodu lepšej nadväznosti s vlakmi, autobusmi alebo MHD.

RUŽOMBEROK 8. decembra (SITA) – Nové cestovné poriadky platné od nedele 10. decembra prinesú cestujúcim na Orave a Liptove rozšírenie ponuky spojov z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne. Po novom budú jazdiť každý deň.

Arriva Liorbus podporuje prepojenie autobusovej a vlakovej verejnej dopravy. „V rámci zostavovania nových cestovných poriadkov sme napríklad iba v prevádzkovej oblasti Ružomberok zrealizovali 37 zmien, 19 z nich z dôvodu lepšej nadväznosti s vlakmi, autobusmi alebo MHD. Ďalších desať spojov sme posunuli pre potreby žiakov dochádzajúcich do škôl a cestujúcich za prácou,“ povedal Radoslav Salák, dopravný riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus, ktorá zabezpečuje autobusovú dopravu v oboch regiónoch.

Ilustračné foto: arrivaliorbus.sk.

Úprava spojov na linke Ružomberok – Dolný Kubín

Na základe žiadostí cestujúcich v Dolnom Kubíne upravili spoje na linke Ružomberok – Dolný Kubín. Po novom pôjde ranný spoj z priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne do Ružomberka o šesť minút neskôr, s odchodom o 6:10. Autobus z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne vyrazí denne o 13:00, a to nielen v pracovné dni, ako tomu bolo doposiaľ.

Každý deň bude jazdiť aj spiatočný spoj z priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne do Ružomberka s odchodom o 14:15. Večerný autobus z Ružomberka pôjde o desať minút skôr, s odchodom o 21:00.

Zmena aj v spojení z Ružomberka do Dunajskej Lúžnej

Zmena sa dotkne aj spojenia na linke do Liptovskej Lúžnej s odchodom z Ružomberka o 14:50. Autobus bude po novom premávať vo všetky pracovné dni, nielen počas školského vyučovania. Naopak, spoj z Ružomberka do Liptovskej Lúžnej s odchodom o 15:20 nebude premávať počas letných prázdnin.

„Spoj do Liptovskej Lúžnej bude odchádzať z Ružomberka vo štvrtok a piatok o 20:40, počas ostatných pracovných dní o 20:20. Vďaka tejto zmene budú mať študenti a cestujúci za prácou lepšiu možnosť dochádzania domov,“ doplnil Salák.

Ilustračné foto: arrivaliorbus.sk.

Na linke Trstená – Zuberec bude možnosť prestúpiť v Podbieli

Na podnet policajného dopravného inšpektorátu v Dolnom Kubíne bola zrušená zastávka Námestovo servis. Spoj na trase Trstená – Zuberec s odchodom 15:08 z Trstenej bude po novom premávať celoročne len v úseku Trstená – Nižná a spojenie na rovnakej trase s odchodom 15:39 bude jazdiť na trase Trstená – Zuberec celoročne. Cestujúci na linke Trstená – Zuberec budú mať možnosť prestúpiť v Podbieli na prípoj z Dolného Kubína.

Spoje, ktoré premávajú počas letných prázdnin na trase Trstená – Zuberec – Liptovský Mikuláš a späť, budú v roku 2018 obsluhovať trasu Trstená – Vitanová – Oravice – Zuberec – Liptovský Mikuláš a späť, čím sa zabezpečí pripojenie Oravíc na rýchliky v Liptovskom Mikuláši. Dopravca zároveň zaistí prípoje v Zuberci smerom do Nižnej a Tvrdošína.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom