Spoločnosť Deutsche Bahn prepravila počas vianočného obdobia dvakrát viac cestujúcich ako vlani

Deutsche Bahn
Foto: ilustračné, Fabian Sommer/dpa/AP

Nemecký národný železničný prepravca Deutsche Bahn počas vianočného obdobia evidoval dvakrát viac cestujúcich ako v rovnakom období pred rokom. Počet pasažierov je však stále nižší ako v období pred pandémiou.

Spoločnosť Deutsche Bahn v pondelok uviedla, že v období 22. až 26. decembra prepravila 1,6 milióna cestujúcich a vlaky boli v priemere naplnené na 40 percent.

Mnohé firmy zostali v prevádzke

V rovnakom čase pred rokom Nemecko uplatňovalo lockdown pre druhú vlnu infekcií koronavírusom. V tomto roku úrady zaviedli reštrikcie, ktorých cieľom je spomaliť šírenie variantu omikron.

Patrí k ním obmedzenie súkromných stretnutí na maximálne desať ľudí. Avšak mnohé firmy, ktoré vlani činnosť prerušili, sú teraz v prevádzke.

Kontrolovali doklady o bezinfekčnosti

Od záveru novembra môžu verejnú dopravu v Nemecku používať iba ľudia, ktorí sú zaočkovaní alebo sa z ochoreniach COVID-19 zotavili alebo majú negatívny výsledok testu na koronavírus.

Firma Deutsche Bahn uviedla, že od záveru novembra vo svojich diaľkových vlakoch skontrolovala doklady o bezinfekčnosti u zhruba 500-tisíc cestujúcich a len necelé jedno percento z nich muselo vlaky opustiť.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Deutsche Bahn