Správna rada Železníc SR nie je stále obsadená

železnice - trať
Ilustračné foto: pixabay.com.

Vo výberovom konaní na obsadenie funkcií štyroch z piatich členov najvyššieho orgánu štátneho prevádzkovateľa železničnej infraštruktúry uspel jediný z dvanástich prihlásených uchádzačov. Požiadavkám na obsadenie funkcie člena správnej rady vyhovel Radovan Majerský. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v súčasnosti cez nové výberové konanie hľadá ďalších troch členov správnej rady železníc. 

Správna rada Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) nie je stále obsadená. Vo výberovom konaní na obsadenie funkcií štyroch z piatich členov najvyššieho orgánu štátneho prevádzkovateľa železničnej infraštruktúry uspel jediný z dvanástich prihlásených uchádzačov.

„Požiadavkám na obsadenie funkcie člena správnej rady vyhovel a do funkcie člena bude ustanovený Radovan Majerský,“ informovalo ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Rezort v súčasnosti cez nové výberové konanie hľadá ďalších troch členov správnej rady železníc. Záujemcovia sa môžu prihlásiť a predložiť požadované doklady do 15. júla. Radovan Majerský je podpredsedom dozornej rady štátnej Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. a členom predstavenstva Nemocnice svätého Michala, a. s. v Bratislave od augusta 2012.

Správna rada ŽSR má päť členov. Štyria sú odborníci z dopravy, financií, bankovníctva, hospodárstva a práva, jeden je volený zástupca zamestnancov železníc. Členov správnej rady vymenúva a odvoláva minister dopravy, z nich jedného na základe návrhu vychádzajúceho z volieb vykonaných kolektívom zamestnancov.

inister dopravy Roman Brecely (Sieť) ešte začiatkom mája odvolal generálneho riaditeľa ŽSR Dušana Šefčíka a na tento post vymenoval Tibora Šimoniho. Šefčík bol na čele železníc od začiatku roka 2015 a po odvolaní z tejto funkcie sa stal jedným zo štyroch námestníkov generálneho riaditeľa pre ekonomiku.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky