Štát otvára tému pomoci pre autosektor. Nemôžeme sa tváriť, že veľké autobusové spoločnosti neexistujú

Autobus, doprava
Prevádzkovatelia medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy môžu od 1. októbra opätovne žiadať o finančný príspevok na vykrytie strát spôsobených pandémiou koronavírusu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) znovu otvára schému štátnej pomoci pre autosektor. Majitelia autoškôl, školiacich stredísk a prevádzkovatelia medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy môžu od 1. októbra opätovne žiadať o finančný príspevok na vykrytie strát spôsobených pandémiou koronavírusu. Informoval o tom v piatok rezort dopravy s tým, že žiadosti sa môžu podávať do 15. októbra.

Opätovnú možnosť žiadať o pomoc spúšťa ministerstvo dopravy z dôvodu väčšej chybovosti podaných žiadostí. „Niektoré z nich museli byť zamietnuté, prípadne ich žiadatelia nestihli podať do 31. augusta. Preto by sme teraz radi umožnili podnikateľom opraviť chyby a podať tieto žiadosti nanovo,“ uviedol rezortný hovorca a poradca ministra dopravy Ivan Rudolf.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podnikatelia sa môžu prihlásiť prostredníctvom e-formulára počas nasledujúcich dvoch týždňov, ministerstvo však upozorňuje na to, aby si podávanie žiadostí nenechali na poslednú chvíľu. Kontrolóri ich totiž budú posudzovať operatívne a prípadné chyby sa budú dať opraviť. Po 15. októbri bude e-formulár deaktivovaný.

Súčasne rezort dopravy pripravuje aj tzv. veľkú schému štátnej pomoci, ktorá presahuje limit 200-tisíc eur. „Tých žiadateľov nebude veľa, veľké autobusové spoločnosti zrátame na prstoch dvoch rúk. Nemôžeme sa však tváriť, že neexistujú a pomôcť len malým,“ povedal minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Andrej DoležalIvan Rudolf
    Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR