Štefánikova cyklomagistrála je už hotová a sprístupnená verejnosti, otvorili aj posledný 35 km dlhý úsek

Bsk cyklomagistrala.jpg
Foto: Bratislavský samosprávny kraj (BSK)

Posledný úsek Štefánikovej cyklomagistrály je od utorka sprístupnený verejnosti. „Dĺžka tohto úseku je viac ako 35 kilometrov, počas ktorých môžete vidieť nevšedné výhľady na masív Malých Karpát,“ uviedol Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Novootvorená trasa sa začína na Pezinskej Babe, prechádza cez Čermakovu lúku, Sedlo Hubalová, Skalku, Sklenú hutu, Amonovu lúku a končí sa na križovatke cyklotrás Červená hora, teda na hranici BSK a Trnavského samosprávneho kraja. Realizátorom bol BSK, ktorý v spolupráci so Slovenským cykloklubom a Ministerstvom školstva SR vyznačili posledný chýbajúci úsek cyklomagistrály prechádzajúci tromi krajmi.

Vyznačenie posledného úseku Štefánikovej cyklomagistrály trvalo približne tri mesiace. „Celkový proces realizácie od Bratislavy až po hranicu Trnavského kraja bol zložitejší a trval päť rokov. A to od výberu trasy, cez povoľovacie procesy, schvaľovanie, až po samotné čistenie a upravenie trasy tak, aby sa dalo po nej bezpečne jazdiť na bicykli,“ doplnil BSK.

Celkové náklady dosiahli takmer 8-tisíc eur, z ktorých väčšina bola financovaná z prostriedkov ministerstva školstva. Ide o upravenú horskú trasu v lese, ktorá je vhodná pre zdatnejších a stredne zdatných cyklistov.

Samotná cyklotrasa, ktorá má dĺžku vyše 100 kilometrov, vedie z Koliby v Bratislave až do rodnej obce M. R. Štefánika Košarísk. Otvorenie sa uskutočnilo pri príležitosti 140. výročia narodenie M. R. Štefánika.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR