Taxislužba Bolt bude v Bratislave rozvážať jedlo z reštaurácií a čerstvé potraviny

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: FB Bolt

Spoločnosť Bolt, popredná európska platforma na sprostredkovanie osobnej prepravy autami, zavádza v Bratislave službu donášky jedla Bolt Food. Bude rozvážať jedlá z viac než 50 reštaurácií aj čerstvé potraviny. Ako spoločnosť v utorok informovala, prioritou tejto služby hlavne v súčasnosti zostáva bezpečnosť zákazníkov aj partnerských vodičov.

Za službu sa bude platiť bezkontaktne

Predaj alebo nákup jedla je bezkontaktný, vodič donesie a nechá objednané jedlo na mieste určenom zákazníkom, k ich osobnému styku teda nepríde.

„Bolt má na Slovensku státisíce zákazníkov a doručovanie jedla je už nejaký čas najžiadanejšou požiadavkou na ďalší produkt. Infraštruktúra a skúsenosti, ktoré sme si vybudovali v našom globálnom podnikaní v oblasti prepravy osôb, nám poskytujú dobrý základ na rozšírenie tejto služby aj v Bratislave,“ povedal regionálny manažér Boltu pre strednú Európu Roman Sysel.

Donáška do 3 km bude zdarma

Aby možnosť vyskúšať si novú službu malo čo najviac ľudí, rozhodli sa rozvážať jedlo do troch kilometrov zdarma. Službu Bolt Food prvýkrát uviedli na trh v Estónsku v marci 2019, dostupná je aj v Lotyšsku a Litve.

Súčasťou opatrení vlády proti šíreniu koronavírusu je od 16. marca aj zastavenie prevádzky taxislužieb na prepravu osôb, môžu prevážať iba tovar, resp. stravu.

Najväčšia platforma v osobnej doprave

Bolt vznikol v roku 2013, v súčasnosti funguje v 35 krajinách po celom svete. Na Slovensku je to najväčšia platforma na sprostredkovanie osobnej dopravy autami. V súčasnosti u nás Bolt pôsobí v siedmich mestách.

V roku 2017 začal ešte ako Taxify v Bratislave a v roku 2018 rozšíril činnosť v ďalších šiestich mestách – v Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Prešove a Trnave. Slovensko je podľa počtu miest v rámci značky na štvrtom mieste zo všetkých kraj

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Bolt