Travel Service podpísal zmluvy na ďalších deväť lietadiel Boeing 737 MAX

Najväčšia česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, podpísala zmluvy na dodávky ďalších deviatich nových moderných lietadiel Boeing 737 MAX. Foto: travelservice.aero.

Počet týchto objednaných lietadiel vzrástol na tridsaťdeväť a Travel Service ich zaradí do flotily v rokoch 2018 až 2023. V budúcom roku pribudne do jej flotily šesť nových lietadiel a v roku 2019 pätnásť.

BRATISLAVA 7. decembra (SITA) – Najväčšia česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, podpísala zmluvy na dodávky ďalších deviatich nových moderných lietadiel Boeing 737 MAX. Počet týchto objednaných lietadiel vzrástol na tridsaťdeväť a aerolínie ich zaradia do flotily v rokoch 2018 až 2023.

Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, v budúcom roku pribudne do jej flotily šesť nových lietadiel a v roku 2019 pätnásť. Prvé lietadlo Boeing 737 MAX príde v januári 2018 a bude nasadené na linky z Prahy do Dubaja, Salalahu (Omán), na Kapverdské ostrovy, Kanárske ostrovy a na Zanzibar (Tanzánia).

Travel Service zásadne zmodernizuje svoju flotilu do roku 2023. Foto: travelservice.aero.

Aerolínie zásadne zmodernizujú svoju flotilu

„Flotila Travel Service prejde do roku 2023 zásadnou modernizáciou. Objednávkami tridsiatich deviatich nových moderných lietadiel Boeing 737 MAX patrí Travel Service medzi ich najvýznamnejších prevádzkovateľov v regióne,“ povedal generálny riaditeľ Travel Service Roman Vik. „Sme presvedčení, že lietadlo Boeing 737 je pre nás jedným z najvhodnejších a zapadá do našej stratégie rozvoja siete destinácií,“ dodal.

Osem nových lietadiel kúpia od výrobcu, ostatné si prenajmú

Osem lietadiel Boeing 737 MAX kupuje Travel Service priamo od výrobcu Boeing, ostatné lietadlá si prenájme od lízingových spoločností GECAS, AerCap, ALC a BOC Aviation. Travel Service je dlhoročným zákazníkom spoločnosti Boeing a od začiatku svojho pôsobenia zabezpečuje najnovšie generácie lietadiel Boeing 737NG.

Smartwings
Travel Service prevádzkuje pravidelné linky pod značkou SmartWings. Foto: travelservice.aero.

Travel Service má v súčasnosti celkovo 37 lietadiel – 32 strojov Boeing 737, jedno veľkokapacitné lietadlo Airbus A330 na diaľkové lety a štyri stroje Cessna model 680 Citation Sovereign pre privátne lety.

Spoločnosť Travel Service vznikla v roku 1997. prevádzkuje pravidelné linky pod značkou SmartWings, charterové lety a privátne lety business jet. Okrem Českej republiky pôsobí na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku, kde má dcérske firmy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom