Trenčiansky kraj opravuje cestu medzi Zemianskym Podhradím a Novou Bošácou za viac než milión eur

Cestári, rekonštrukcia cesty
Foto: ilustračné, Getty images

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) začal rekonštrukčné práce na ceste III/1223 medzi obcami Zemianske Podhradie a Nová Bošáca v pohraničnej oblasti s Českou republikou.

Ako informovala Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK, v zmysle podpísanej zmluvy má spoločnosť Eurovia SK na opravu cesty 46 dní.

Na rekonštrukciu získala župa nenávratný príspevok v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A SK-CZ.

„Naším partnerom je Ředitelství silnic Zlínskeho kraje. Rekonštruovaný úsek na slovenskej strane sa začína na hranici obce Zemianske Podhradie a končí sa v obci Nová Bošáca, pričom jeho dĺžka je 4,095 kilometra. Oprava by mala stáť viac ako jeden milión eur,“ uviedol pri spustení prác predseda TSK Jaroslav Baška.

Do zoznamu stavebných prác je zahrnutá aj oprava mosta a ôsmich priepustov. „Zrekonštruujeme takmer 30-tisíc metrov štvorcových povrchu vozovky a na jeho obnovu použijeme približne 5 850 ton asfaltu. Zároveň vymeníme podložie v rozsahu 4 920 metrov kubických a osadíme nové zvodidlá v dĺžke 1 065 metrov,“ spresnil rozsah prác riaditeľ bratislavského závodu Eurovia SK Peter Tekeľ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav BaškaPeter Tekeľ
Firmy a inštitúcie Eurovia SKTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)