Trnavský kraj pripravuje zoznam úsekov ciest, ktoré opraví z pôžičky od vlády

Cesty
Ilustračné foto: sctsk.sk.

Časť peňazí by podľa primátora Hlohovca Miroslava Kollára mohla ísť na opravu mosta cez Váh.

Trnavský samosprávny kraj zatiaľ neurčil, ktoré cesty bude opravovať z 15-miliónovej návratnej finančnej výpomoci od vlády SR.

Peniaze sú určené výhradne na rekonštrukcie ciest.

„Momentálne pripravujeme zoznam cestných úsekov II. a III. triedy, a mostov po celom kraji, ktoré z týchto peňazí v najbližších troch rokov opravíme. Samozrejme, zameriame sa na tie, ktoré sú prioritné a sú v najhoršom stave,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Jozef Viskupič - Trnavský kraj
Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Foto: SITA/Marko Erd.

Kraj prijal výpomoc vlády

Vláda o bezúročnej pôžičke pre Trnavský, Žilinský a Banskobystrický samosprávny kraj rozhodla pred týždňom. Trnavskí krajskí poslanci vzápätí prijatie výpomoci, ktoré sa započítava do dlhovej služby, prijali.

Podľa primátora Hlohovca Miroslava Kollára by časť peňazí mohla ísť na opravu mosta cez rieku Váh. Mesto Hlohovec a Trnavský samosprávny kraj majú podpísané memorandum o spoločnom postupe pri zlepšovaní dopravnej situácie v tomto meste.

Cesty - rekonštrukcia
Ilustračné foto: SITA/Milo Fabian. Ilustračné foto: SITA/Milo Fabian

Nejde o systémové riešenie

Trnavský samosprávny kraj plánuje v tomto roku predovšetkým prípravné a projektové práce, samotné rekonštrukcie ciest by mali prísť na rad v rokoch 2020 a 2021.

Pôžička od vlády zlepšeniu kvality ciest pomôže, župan Jozef Viskupič však upozorňuje, že v tomto prípade nejde o systémové riešenie.

Kraj sa stará o približne 1 600 kilometrov ciest, z toho jednu tretinu tvoria cesty II. triedy a dve tretiny cesty III. triedy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom