V autobusoch MHD v Poprade pribudlo nové vybavenie, vodičov budú pred nákazou chrániť špeciálne fólie

Poprad, autobusy
Flexibilné, priehľadné fólie, ktoré majú prispieť k ochrane proti šíreniu koronavírusu, sa dajú ľahko umývať a dezinfikovať a sú vyrobené presne na daný typ vozidla. Foto: www.facebook.com.

V popradských autobusoch mestskej hromadnej dopravy (MHD) pribudlo nové vybavenie. Vodiči dostali špeciálne ochranné štíty. Flexibilné, priehľadné fólie, ktoré majú prispieť k ochrane proti šíreniu koronavírusu, sa dajú ľahko umývať a dezinfikovať a sú vyrobené presne na daný typ vozidla. Informuje o tom SAD (Slovenská autobusová doprava) Poprad na svojej stránke.

„Keď sme objavil tento produkt na trhu, oslovili sme všetkých objednávateľov našich výkonov a namontovali im túto zábranu do vozidiel,“ uviedla Marianna Krajčová Gočová, riaditeľka SAD Poprad.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa riaditeľky opatrenia s rúškami a rukavicami považovali pre vodičov za nedostatočné, hľadali preto ďalšie možnosti, ako ich vybaviť a oddeliť ich tak od cestujúcej verejnosti aj fyzicky.

„Verím, že sa týmto krokom zvýši komfort a bezpečnosť našich vodičov, nielen počas pandémie, ale aj po nej,“ uviedla Gočová s tým, že vodiči budú oddelení a chránení pri akejkoľvek inej nástrahe, či už v chrípkovom období alebo pri nedisciplinovanosti cestujúcich.

Nové vybavenie, ktoré už majú všetky autobusy MHD v Poprade, by mali postupne pribudnúť aj v prímestských autobusoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom