V Banskobystrickom kraji sa menia cestovné poriadky prímestských liniek

Terminal Vlak-Bus-Shopping v Banskej Bystrici. Foto: SITA/Jakub Julény.

Niektoré autobusy budú pokračovať aj do susedných krajov a nebudú končiť v malých obciach na hranici kraja

Pozitívne zmeny sľubuje banskobystrická krajská samospráva. Od nedele 28. apríla sa zmenilo 56 autobusových liniek prímestskej dopravy v kraji.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marcela Glevická, občania by mali pocítiť najmä časové posuny odchodov, aby autobusy následne lepšie nadväzovali na prípojné autobusy alebo vlaky.

Zmeny sú výsledkom požiadaviek od občanov a starostov obcí, a tiež plánovanej spolupráce so susednými krajmi.

Viac spojov a prepojenie so susednými krajmi

Lepšie prepojené má byť Brezno s Liptovským Mikulášom. Namiesto súčasného jedného autobusu v každom smere budú od pondelka do soboty chodiť autobusy dvakrát denne.

Časovo boli odchody autobusov nastavené tak, aby bolo možné plynule prestupovať na vlaky v Liptovskom Mikuláši v smere na Žilinu a Košice, a zároveň, aby boli možné prestupy v Brezne na ďalšie nadväzujúce autobusy,“ doplnila hovorkyňa.

Autobusy z Banskobystrického kraja už nebudú končiť v malých obciach na hranici kraja. Pocítia to hlavne obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota pri každodennom cestovaní.

Ide o výsledok januárových rokovaní predsedu BBSK Jána Luntera s predsedami Košického a Prešovského kraja o budúcom integrovanom dopravnom systéme.

Zlepšenia na ďalších linkách

K výraznému zlepšeniu má dôjsť na trase medzi Banskobystrickým a Košickým krajom, a to konkrétne na trase Rimavská Sobota – Tornaľa – Rožňava. Odchody autobusov upravili tak, aby na seba nadväzovali autobusy vychádzajúce z Tornale.

Zlepší sa tiež dopravné spojenie z Revúcej a Telgártu v smere do Popradu, kde počas pracovných dní pribudne jeden priamy spoj.

Všetky zmeny budú podľa Glevickej aktualizované na stránke cestovných poriadkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj (VÚC)