Ulice hlavného mesta brázdi hybridný trolejbus, mesto si ho na skúšobné jazdy vypožičalo z Čiech

Nový trolejbus, hybrid
Hybridný batériový trolejbus je dlhý 18 metrov a DPB ho bude testovať týždeň. Foto: www.facebook.com

Dopravný podnik Bratislava (DPB) testuje v uliciach hlavného mesta hybridný trolejbus, ktorý si požičal z Českých Budějovíc. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

„Cieľom je overiť vlastnosti hybridného trolejbusu pred začatím obstarávania nových vozidiel,“ vysvetlila hovorkyňa. Hybridný batériový trolejbus je dlhý 18 metrov a DPB ho bude testovať týždeň.

„Cieľom testov je preverenie prevádzkových vlastností hybridných trolejbusov, ktoré časť trasy jazdia na batérie a časť pod trolejovým vedením,“ uvádza DPB a dodáva, že dôležité parametre sú napríklad výdrž batérie, jej vybíjanie a nabíjanie. „Podstatné je aj preverenie dopadu prevádzky hybridných trolejbusov na napájanie trolejových tratí,“ dodáva.

Požičané vozidlo bude počas skúšobného týždňa jazdiť bez cestujúcich na predpokladaných trasách, kde by mohli nové vozidlá v budúcnosti premávať pravidelne alebo v prípade výluk. „DPB v budúcnosti plánuje nahradiť autobusy na niektorých linkách modernými hybridnými trolejbusmi, vďaka čomu bude doprava v hlavnom meste ekologickejšia,“ uzavrel dopravný podnik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Melcerová
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava