V Žiline na rok uzavreli podjazd pod traťou na Kysuckej, jeden z trojice strategických vstupov do centra

Podjazd, Žilina, Kysucká ulica

Jedným z trojice strategických vstupov do centra Žiliny prejdú od pondelka 21. novembra len chodci. Pre stavebné práce na rekonštrukcii žilinského železničného uzla na 12 mesiacov uzavreli podjazd pod železničnou traťou na Kysuckej ulici.

Nový podchod pre chodcov

Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, pre chodcov bude podjazd prístupný ešte niekoľko dní do otvorenia nového podchodu z Národnej ulice na Uhoľnú ulicu.

Uzávera podjazdu si v meste vyžiadala viacero dopravno-organizačných opatrení. Tými najzásadnejšími je zobojsmernenie Sasinkovej ulice a s tým súvisiace vypnutie cestnej svetelnej signalizácie na križovatke s Kysuckou a Hviezdoslavovou ulicou, ale aj zabezpečenie plynulého výjazdu vozidiel z Rázusovej ulice na Mostnú ulicu.

„V širšom centre mesta je rozmiestnené dočasné dopravné značenie, ktoré vodičov informuje o uzávierke Kysuckej ulice v podjazde a o jednotlivých obchádzkových trasách,“ uviedol Miškovčík.

Zmeny aj v žilinskej MHD

Novej dopravnej situácii museli časť svojich liniek prispôsobiť aj dopravcovia v prímestskej a mestskej autobusovej doprave.

Dopravný podnik mesta Žiliny pripravil nový cestovný poriadok a obchádzkové trasy pre autobusové linky č. 21, 22, 27, 29 a 30. Dopravný podnik bude sledovať vývoj situácie a navrhnutý cestovný poriadok sa môže časom upraviť a optimalizovať podľa aktuálneho dopytu a prevádzkových a dopravných okolností,“ dodal Miškovčík.

Uzavretý železničný podjazd by v budúcnosti mal nahradiť nový cestný nadjazd ponad železničnú trať. Ten je aktuálne rozostavaný, pričom jeho výstavbu v počiatkoch zabrzdili rokovania o odkúpení nevyhnutných pozemkov v areáli autobusovej stanice. Nadjazd je funkčným predĺžením Ulice 1. mája s ulicami Uhoľná a Ľavobrežná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPMŽ Dopravný podnik mesta Žilina