Viacero vozoviek v Bratislave prejde úpravami, vodičov čakajú dopravné obmedzenia

dopravné obmedzenia, cestári
Foto: ilustračné, Getty Images

Bratislava plánuje v najbližších dňoch začať s úpravami viacerých vozoviek, vodičov čakajú dopravné obmedzenia.

„V sobotu 15. mája sa začne výstavba nového BUS pruhu na Landererovej ulici, ktorý zabezpečí preferenciu mestskej hromadnej dopravy (MHD)v rýchlo rozvíjajúcej sa zóne,“ informuje mesto na sociálnej sieti a tým, že v súvislosti so stavbou bude na Landererovej ulici v smere od Košickej na Dostojevského rad dočasne presmerovaná doprava z dvoch pruhov do jedného jazdného pruhu. Predpokladaný termín dokončenia prác je 31. augusta.

Pribudne BUS pruh

Ide o stavbu, po ktorej na Landererovej zostanú dva existujúce pruhy pre bežnú dopravu, pribudne BUS pruh a poloha chodníka bude posunutá.

„V závislosti od poveternostných podmienok alebo iných komplikácií zistených pri samotnej realizácií stavby sa môže termín dokončenia zmeniť. Na mieste budú vyznačené dostupné trasy,“ doplnilo mesto.

V pondelok 17. mája začínajú s opravou vozovky, chodníka a poškodených obrubníkov na Ulici Prokopa Veľkého v úseku od Hlbokej ulice po Laučekovu ulicu.

Obchádzkové trasy

„Počas prvej fázy opravy vozovky do 27. júna bude križovatka Prokopa Veľkého – Nekrasovova – Laučekova – Havlíčkova uzavretá pre individuálnu automobilovú dopravu aj MHD,“ upozornil magistrát.

Zastávka MHD pri Funuse bude dočasne zrušená. Obchádzkové trasy povedú cez ulice Lesnú, Novosvetskú a Na lavíne. „V opravovanom úseku nebude možné zastavenie ani státie vozidiel,“ doplnilo mesto.

Druhú etapu opráv zameranú na chodníky spustia od 20. septembra do 31. októbra tohto roka, individuálnej automobilovej dopravy ani MHD sa realizácia druhej etapy nedotknuté.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom