Vlaky RegioJet previezli medzi Bratislavou a Komárnom za polrok 1,4 milióna ľudí

Vlak spoločnosti RegioJet RegioJet na trati Bratislava - Dunajská Streda. Foto: RegioJet.

Počet cestujúcich vo vlakoch súkromného dopravcu na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno v prvom polroku vzrástol medziročne o 10 %

BRATISLAVA 6. septembra (SITA) – Spoločnosť RegioJet, a. s., prepravila vlakmi na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno a späť v prvom polroku tohto roka 1,41 milióna cestujúcich. Medziročne to znamená nárast o 10 %. Ako v stredu informoval súkromný dopravca, v tomto roku predpokladá na uvedenej trase previezť celkovo 2,83 milióna pasažierov.

Najväčší nárast počtu cestujúcich zaznamenala spoločnosť v marci, keď posilnila kapacitu svojich vlakov pridaním ďalších súprav. „Žlté vlaky vtedy prepravili až 255 tisíc cestujúcich, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu v minulom roku nárast o rekordných 18 %,“ uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. Najvyťaženejší spoj s odchodom z Dunajskej Stredy o 6:15 privezie cez pracovné dni do Bratislavy takmer sedemsto ľudí.

Cestujúcich na trati pribúda každý rok

RegioJet prevádzkuje osobnú železničnú dopravu medzi Bratislavou a Komárnom vo verejnom záujme na základe objednávky štátu od marca 2012. Predtým na tejto trati jazdili vlaky štátnej Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK).

V prvom neúplnom roku prevádzky (2012) žlté vlaky na trati previezli 1,25 milióna cestujúcich a ich nárast pokračoval aj v rokoch 2013 až 2016 – 1,78 milióna, 2,03 milióna, 2,43 milióna a 2,6 milióna ľudí.

Vstúpia do integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji

RegioJet plánuje začiatkom budúceho roka vstúpiť do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). V rámci Bratislavy tak budú žlté vlaky plnohodnotným prostriedkom mestskej hromadnej dopravy, keďže cestujúcim bude stačiť bežná „električenka“ alebo lístok na MHD.

„Vlaky budú označené ako linka S70. RegioJet očakáva, že ich začnú využívať najmä obyvatelia bratislavských mestských častí Podunajské Biskupice a Vrakuňa, ktorí sa budú chcieť vyhnúť každodenným dopravným zápcham a do centra mesta sa odvezú výrazne rýchlejšie – iba za pätnásť minút,“ priblížil Ondrůj.

Prepravca očakáva v budúcom roku výrazný nárast pasažierov

Tzv. električenku bude možné zakúpiť si aj do ďalších obcí po trase v Bratislavskom kraji, teda až po stanicu Kvetoslavov. Takýto lístok bude okrem regionálnych vlakov RegioJet-u platiť aj v regionálnych vlakoch ZSSK, autobusoch Slovak Lines, ako aj v električkách, trolejbusoch a autobusoch Dopravného podniku Bratislava, a. s.

„Pre cestujúcich to bude znamenať výraznú finančnú úsporu, nakoľko si na cestovanie rôznymi dopravcami už nebudú musieť kupovať rozdielne cestovné lístky. Aj preto očakáva RegioJet v budúcom roku ďalší výrazný nárast počtu cestujúcich,“ dodal Ondrůj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet