Vyhneme sa pre nárast cien kolapsu v doprave? Matovič otočil a pre železnice vyčlenil desiatky miliónov eur

Vlak
Foto: ilustračné, ttps://www.facebook.com

Štát podporí železničnú dopravu v objeme približne 44 miliónov eur. Ministerstvo financií SR uvoľnilo pre Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) 35 miliónov eur na financovanie nákladov nevyhnutných pre ich fungovanie do konca roku 2022.

„Železnice z týchto prostriedkov uhradia prevádzkové a personálne výdavky. Dôvodom dofinancovania nad rámec rozpočtu sú vyššie ceny za služby a energie,“ informoval na sociálnej sieti rezort financií. Peniaze pre štátneho operátora železničnej infraštruktúry uvoľnil na žiadosť Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Ďalších takmer 9 miliónov eur je určených pre národného osobného dopravcu Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK). „Tieto financie pomôžu spoločnosti vykompenzovať výpadok príjmu z prepravy cestujúcich v čase pandémie,“ uviedlo ministerstvo financií.

V súvislosti s pomocou pre železničnú dopravu poznamenalo, že si uvedomujú náročnú situáciu spôsobenú krízou, ako aj dôležitosť plynulého fungovania železničnej dopravy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMF Ministerstvo financií SRŽeleznice Slovenskej republiky (ŽSR)ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko