Výpadky spojov na západe Slovenska pretrvávajú aj ďalší týždeň, ZSSK nevypraví viac ako 40 vlakov

|
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) v tomto týždni od 17. do 21. januára z prevádzkových dôvodov nevypraví na regionálnych linkách západného Slovenska viac ako štyri desiatky osobných vlakových spojov. Štátny vlakový dopravca o tom informoval na svojom portáli s tým, že aktuálna situácia sa počas dňa môže priebežne zmeniť.

Minulý týždeň spoločnosť pre chýbajúcich rušňovodičov aj vplyv pandémie odriekla takmer osemdesiat vlakov na tých istých trasách v západoslovenskom regióne.

„ZSSK sa za spôsobené nepríjemnosti a zníženie komfortu pri cestovaní cestujúcim ospravedlňuje,“ oznámila spoločnosť.

Odrieknuť museli desať spojov

Na trati Bratislava – Komárno železničiari v pondelok 17. januára odriekli desať spojov od poludnia do večera, z toho šesť medzi hlavným mestom a Dunajskou Stredou. Dva vlaky vynechali v celej dĺžke trate medzi Bratislavou a Komárnom, po jednom z Kvetoslavova do Bratislavy a z Dunajskej Stredy do Komárna.

V utorok ráno cestujúcich neodvezie ani vlak z Komárna do metropoly.

Najviac výpadkov bude medzi Trnavou a Bratislavou

Najviac výpadkov vlakov v tomto týždni oznámil národný dopravca medzi Trnavou a stanicou Bratislava-Nové Mesto, a to 28 spojov počas celého dňa. V jednom prípade uviedol ako príčinu chýbajúcu lokomotívu.

Zrušený je tiež ranný vlak z bratislavského Nového Mesta do Pezinka a z Pezinka do Bratislavy na Hlavnú stanicu.

V utorok popoludní a večer sú navyše odrieknuté dva vlaky medzi Bratislavou a Malackami a dva medzi Malackami a Pezinkom. Nejde ani ranný vlak z Galanty do stanice Bratislava-Petržalka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko