V lete sa z Bratislavy bude lietať do 41 destinácií

Letisko Bratislava
Terminál Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: bts.aero.

Dovolenková sezóna klope na dvere. Výber dovolenkovej destinácie pritom ovplyvňuje hneď viacero faktorov. Neodmysliteľne k nim patrí cenová dostupnosť, možnosť priameho leteckého spojenia, ako aj bezpečnostná situácia v krajine.

V minulom roku jednoznačne dominovali destinácie ako Antalya v Turecku, Hurghada v Egypte, grécke ostrovy Rodos a Kréta či bulharský Burgas. Tento rok by to nemalo byť inak.

„Áno, vlani sme zaznamenali rekordný počet letov do Turecka. Na druhé miesto sa po nepokojných rokoch opäť dostali lety do egyptskej Hurghady, pričom vzrastal záujem aj o Tunisko,“ uviedla pre portál nasaDoprava.sk hovorkyňa bratislavského letiska M.R. Štefánika Veronika Ševčíková.

rodos
Rodos Foto: Pixabay.com

V rámci pravidelných liniek vzrástol počet cestujúcich najmä do Kyjeva vďaka dvom dopravcom, ktorí prevádzkujú pravidelné spiatočné lety do tejto destinácie, a to Wizz Air – letisko Kyjev-Žuljany a Ryanair – letisko Kyjev-Boryspiľ.

Pravidelne na Cyprus

Lákadlom pre mnohých, ktorí obľubujú a radi načerpávajú energiu na Cypre, bude od 8. júna počas celej letnej sezóny (do 26. októbra) aj ponuka pravidelného spojenia z bratislavského letiska s letoviskom Larnaka. Prevádzkuje ho nový dopravca Cyprus Airways dvakrát týždenne.

Hovorkyňa letiska taktiež upozornila, že po prvý raz v histórii môžu navyše cestujúci využiť i pravidelnú linku do tureckého letoviska Antalya. Tam doposiaľ smerovali len charterové lety. Od 30. mája si môžu do Antalye zakúpiť letenky aj individuálni cestujúci cez webstránku dopravcu.

Túto linku možno využiť dvakrát denne počas celého týždňa. Pre veľký záujem dovolenkárov o Turecko bude možné využiť pravidelnú linku dopravcu Ryanair do letoviska Dalaman, do ktorého sa bude lietať každý štvrtok.

wizzair
Lietadlo Wizz Airu na letisku vo Ľvove. Foto: LvivAirport.

Pribudlo viac krajín

Dopravca navyše obnovil aj pravidelné letecké spojenie s Eindhovenom v Holandsku, kam sa lieta vždy v pondelky a piatky.

V porovnaní s letným letovým poriadkom z minulého roka sú novinkami aj letecké linky do destinácií  na Ukrajine Ľvov (Wizz Air) či Kyjev-Boryspiľ (Ryanair).

Počas letnej sezóny z bratislavského letiska bude prevádzkovaných 47 pravidelných liniek do 41 destinácií v 18 krajinách sveta.

Bratislavské letisko ponúka možnosť dlhodobejšieho parkovania  v zóne P2, nachádzajúcej sa v pešej dostupnosti od príletového a odletového terminálu. Kapacita parkovacej plochy je celkom 670 miest a parkovacie miesto nie je možné si vopred objednať.

Cena závisí od počtu dní. Podrobné informácie o cenách nájdete na stránke letiska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanairWizz Air