Z náhradnej autobusovej stanice v Bratislave ľudia cestujú od nedele

Slovak Lines - linka Viedeň
Autobus spoločnosti Slovak Lines na linke do Viedne. Foto: slovaklines.sk.

Súčasnú autobusovú stanicu, ktorú čaká búranie, presťahujú do náhradných priestorov v nočných hodinách zo soboty na nedeľu

BRATISLAVA 1. októbra (SITA) – Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa od nedele 1. októbra presťahovala do priestorov na Bottovej ulici. Súčasnú autobusovú stanicu, ktorú čaká búranie, presťahovali do náhradných priestorov v nočných hodinách zo soboty na nedeľu.

Náhradná autobusová stanica plne nahradí dopravné kapacity doterajšej autobusovej stanice. Cestujúci v nej nájdu informácie o spojoch, oddychovú zónu, priestor na odkladanie batožiny, cyklostojany, toalety s prebaľovacím pultom, miesta na dobitie telefónov a chýbať nebude ani verejná wi-fi sieť.

Cestujúci budú mať tiež k dispozícii aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením a aj kaviareň. Investorom novej autobusovej stanice je spoločnosť HB Reavis Slovakia.

Prvý spoj odišiel o štvrtej ráno do Viedne

K náhradnej autobusovej stanici sa ľudia dostanú akýmkoľvek dopravným prostriedkom alebo pešo. Šoféri budú môcť využiť príjazd z Chalupkovej ulice, priamo pred budovou budú k dispozícii miesta na krátkodobé parkovanie.

Prvý autobusový spoj odišiel v nedeľu o 04:00 ráno v smere na letisko Schwechat a do centra Viedne, informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovak Lines, a. s. Eva Vozárová.

Pre autobusy je pripravených 34 nástupíšť

Ako ďalej dodala, autobusové spoje budú odchádzať a prichádzať na autobusovú stanicu na Bottovej ulici v nezmenených časoch. „Pre autobusy je pripravených celkovo 34 nástupíšť. V prípade liniek zabezpečujúcich prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji sú odchody z nástupíšť prehľadne rozdelené podľa regiónu, do ktorého autobus smeruje,“ poznamenala.

Linka do Viedne a na letisko Schwechat bude po novom odchádzať z nástupišťa č. 1. Do rakúskeho Wolfsthalu budú autobusy premávať hlavne z nástupíšť č. 1 a 2. Zároveň budú premávať z nástupíšť č. 2 a č. 3 aj medzinárodné linky do ďalších štátov.

Pre diaľkové, medzinárodné a časť prímestských liniek sú nástupištia päť až deväť

„Na nástupišti č. 4 nastúpia na autobus cestujúci, ktorí sa potrebujú dostať do Viedne na koncerty alebo do nákupného centra v Parndorfe, lyžiarskeho strediska Stuhleck, do Neusiedl am See či Hainburgu,“ vymenovala Vozárová.

Z nástupíšť č. 5, 6, 7, 8 a 9 odchádzajú diaľkové, medzinárodné a vybrané prímestské linky. Autobusy do regiónov Dunajská Streda a Galanta pristavia pri nástupištiach 10, 11 a 12. Pre cestujúcich v smere do Malaciek a Rohožníka budú k dispozícii nástupištia s číslovaním od 13 po 17.

Nástupište č. 18 vyhradia pre zájazdy a dopravu pre cestovné kancelárie. Autobusy do regiónu Pezinka budú odchádzať z nástupíšť 19 až 22, do regiónu Senec z nástupíšť 23 až 26, do regiónu Šamorín 27 až 31. Nástupištia 32, 33 a 34 obslúžia autobusové linky smerujúce do Nitry, Banskej Bystrice, Prahy, Budapešti, Viedne, prípadne ďalšie medzinárodné či diaľkové spoje.

Začne výstavba nového terminálu s nákupným centrom a tržnicou

S výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice chce spoločnosť HB Reavis začať 2. októbra.

V máji už začala stavať administratívnu budovu Nivy Tower s výškou 125 metrov, ktorá sa bude nachádzať na rohu Svätoplukovej ulice a Mlynských nív. Ponúkne návštevníkom napríklad reštauráciu s výhľadom na Bratislavský hrad, Kolibu či Kamzík, priestory na konanie konferencií a ľudia sem budú môcť zavítať aj na rôzne výstavy. Jej dokončenie plánuje investor na prelome rokov 2019 až 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom