Z Popradu bude na Štrbské Pleso premávať letné autobusové spojenie

Autobus, zájazd
Foto: ilustračné, Getty images

Prešovský samosprávny kraj (PSK) zavádza nové letné autobusové spojenie. Premávať bude z Popradu na Štrbské Pleso, a to cez Svit a Tatranskú Štrbu.

Turisti tak budú mať ďalšiu možnosť, ako sa dostať k plesu. Ako dnes informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie PSK, fungovať bude od štvrtka 15. júla. Premávať bude každý deň od pondelka do nedele.

Z Popradu bude prvý spoj odchádzať o 7:00, potom každú hodinu. Posledný pôjde o 19:00. Späť zo Štrbského Plesa pôjde prvý spoj o 7:55, posledný o 19:55. „Cieľom tejto novinky je znižovať počet áut vo Vysokých Tatrách a využívať systém P+R (park and ride), teda zaparkovať auto a pokračovať autobusom,“ uviedla Heilová. Samospráva chce tiež odbremeniť turistov od hľadania parkoviska v Tatrách.

Spoje zároveň dopĺňajú zubačku a tvoria spoločne hustejšiu dopravnú obsluhu. Turisti ich budú môcť využiť od 15. júla do 15. októbra.

Kraj posilnil spoje aj na trase Prešov – Poprad, a to s odchodom z Prešova o 4:30, 11:30 a 12:30. Z Popradu sú doplnené spoje s odchodom o 9:40, 14:30 a 21:30. Autobusy jazdia po diaľnici a zastavujú na zastávkach Prešov, Prešov – Levočská – Široké OÚ – Spišské Podhradie, nám. – Levoča – Poprad.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lea Heilová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)