Začínajú s rekonštrukciou Hlavnej stanice v Bratislave, postavia bezbariérové výťahy

Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Rekonštrukcia potrvá do konca roka a bude stáť takmer jeden a pol milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. 

BRATISLAVA 19. júla (SITA) – Bratislavská hlavná stanica bude mať moderné bezbariérové výťahy. Dnes začali s prípravnými prácami na rekonštrukciu služobného podchodu, ktoré potrvajú do konca prázdnin, následne v priebehu šiestich mesiacov vybudujú prístupy pre imobilných cestujúcich, matky s kočíkmi a cestujúcich s veľkou batožinou. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Prípravné práce k rekonštrukcii budú trvať do konca augusta

ŽSR v závere júna podpísali zmluvu na prvú z viacerých menších rekonštrukcií bratislavskej hlavnej stanice. Podľa zmluvy je v rámci prvej etapy opráv potrebné preložiť rozvody, vykonať sanáciu podchodu a výťahových šácht a vynoviť celý nový batožinový priestor vrátane výťahov, kamerového systému a osvetlenia.

Celková cena rekonštrukcie predstavuje 1 468 000 eur bez dane z pridanej hodnoty a bude hradená zo zdrojov ŽSR. Práce uskutoční spoločnosť Metri, s. r. o., Bratislava. Prípravné práce k rekonštrukcii majú trvať do konca augusta.

Na každé nástupište povedie moderný presklený bezbariérový výťah

Pre rekonštrukciu budú mať zdravotne postihnutí dočasne obmedzenú prístupovú cestu pomocou terajších služobných výťahov. Osoby so zníženou pohyblivosťou sa budú musieť dostaviť na železničnú stanicu najneskôr 40 minút pred odchodom vlaku. ŽSR pripomína, že príslušné organizácie, spolky a občianske združenia zdravotne postihnutých o uvedenej zmene už informovali.

Uvedená rekonštrukcia nijakým spôsobom nesúvisí s nerealizovanou rekonštrukciou hlavnej stanice a predstaničného námestia, ktorú mala zrealizovať firma Transprojekt Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hlavná stanica v BratislaveŽSR Železnice Slovenskej republiky