Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaje_vyhybky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
7. 05. 2019 13:12 Železničná doprava Marek elias.jpg od SITA

Železnice SR plánujú rekonštrukciu trate a nástupíšť v Stankovanoch

Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných na osem mesiacov je vyše desať miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú zrekonštruovať trať a nástupištia, upraviť trakčné vedenie a zabezpečovacie zariadenie na železničnej zastávke Stankovany v okrese Ružomberok.

Na stavebné práce, plánované na osem mesiacov, vrátane vybudovania prístreškov a osvetlenia na danej zastávke na traťovom úseku Kraľovany – Ľubochňa predpokladajú vynaložiť 10,15 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Štátny správca železničnej infraštruktúry už vyhlásil príslušnú verejnú súťaž.

Rekonštrukcia zlepší bezpečnosť a plynulosť dopravy

„Účelom stavby je zlepšenie technického stavu železničného zvršku. Naposledy bol rekonštruovaný v roku 1981. Realizáciou stavby sa dosiahne normový stav a zlepšenie bezpečnosti a plynulosti železničnej dopravy, zníženie nákladov na údržbu a dosiahnutie vyššieho kvalitatívneho štandardu osobnej dopravy,“ informovali ŽSR v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 10. júna. Platiť musia minimálne do 31. marca 2020. Zábezpeka na zabezpečenie viazanosti ponuky je určená vo výške 300 tisíc eur.

Uchádzači majú predložiť zoznam stavebných prác uskutočnených za predchádzajúcich päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania.

K téme

Žilinský kraj zrušil tender na prímestskú autobusovú dopravu, nedostal žiadnu ponuku Pod Dunajom má vzniknúť cesta pre autá aj chodcov, prebudujú otvory na odvádzanie priesakových vôd

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X