Železnice SR plánujú rekonštrukciu trate a nástupíšť v Stankovanoch

Kolaje_vyhybky.jpg
Foto: Pixabay.com
Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných na osem mesiacov je vyše desať miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú zrekonštruovať trať a nástupištia, upraviť trakčné vedenie a zabezpečovacie zariadenie na železničnej zastávke Stankovany v okrese Ružomberok.

Na stavebné práce, plánované na osem mesiacov, vrátane vybudovania prístreškov a osvetlenia na danej zastávke na traťovom úseku Kraľovany – Ľubochňa predpokladajú vynaložiť 10,15 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Štátny správca železničnej infraštruktúry už vyhlásil príslušnú verejnú súťaž.

Rekonštrukcia zlepší bezpečnosť a plynulosť dopravy

„Účelom stavby je zlepšenie technického stavu železničného zvršku. Naposledy bol rekonštruovaný v roku 1981. Realizáciou stavby sa dosiahne normový stav a zlepšenie bezpečnosti a plynulosti železničnej dopravy, zníženie nákladov na údržbu a dosiahnutie vyššieho kvalitatívneho štandardu osobnej dopravy,“ informovali ŽSR v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 10. júna. Platiť musia minimálne do 31. marca 2020. Zábezpeka na zabezpečenie viazanosti ponuky je určená vo výške 300 tisíc eur.

Uchádzači majú predložiť zoznam stavebných prác uskutočnených za predchádzajúcich päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky