Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podvaly_beton.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
16. 05. 2019 8:30 Železničná doprava od SITA

Železnice SR zaplatia za betónové podvaly pod koľajnice 7,5 milióna eur

Štátny operátor železničnej infraštruktúry vybral za dodávateľa betónových podvalov spoločnosť ŽPSV z Čane.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú zaplatiť za dodávku betónových podvalov pod koľajnicami za štyri roky maximálne 7,55 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Za ich dodávateľa vybrali spoločnosť ŽPSV, a. s., Čaňa.

Zároveň s ňou uzavreli rámcovú dohodu na dodanie tovaru. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v decembri minulého roka. Predpokladaná hodnota zákazky bola 7,13 milióna eur bez DPH.

Jedinú ponuku v tendri predložil úspešný uchádzač. Firma z Čane má dodať podvaly do zásobovacích skladov ŽSR v Bratislave (Východné), Žiline, vo Zvolene a v Košiciach.

ŽSR môžu objednávať podvaly podľa svojich potrieb a možností. Počas trvania rámcovej dohody nemusia objednať tovar v celkovej hodnote dohodnutého maximálneho finančného objemu.

Jediná ponuka, no súťaž nezrušili

Železnice zdôvodnili nezrušenie verejného obstarávania napriek jedinej ponuke tým, že prípadné zrušenie a následné vyhlásenie novej verejnej súťaže negarantuje predloženie viac ako jednej ponuky.

„Obstarávateľ sa rozhodol nadlimitnú zákazku zadávanú postupom verejnej súťaže nezrušiť a ponuku jediného uchádzača prijať,“ uviedli ŽSR. Uchádzač, ktorý ako jediný predložil ponuku, podľa železničiarov splnil všetky podmienky účasti, ako aj požiadavky na predmet zákazky v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania a v súťažných podkladoch.

Spoločnosť ŽPSV, a. s, predtým Železničná priemyselná stavebná výroba, a. s., bola založená v júli 1995. Vyrába a dodáva betónové výrobky, napríklad železničné podvaly, podvaly pre dopravné podniky, šachtové a studničné betónové skruže, dná, ako aj cestné panely a obrubníky, železničné a stavebné ihlanové pilóty. Firma je nástupcom jedného zo závodov bývalého štátneho podniku Průmyslová výroba dopravného stavebnictví so sídlom v Prahe s celoštátnou pôsobnosťou v bývalej ČSR (vznikol roku 1953). Základné imanie spoločnosti je 3,564 milióna eur.

Odporúčané články

Pod Dunajom má vzniknúť cesta pre autá aj chodcov, prebudujú otvory na odvádzanie priesakových vôd Dodanie zvislých dopravných značiek pre NDS môže stáť sedem miliónov eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Hasiči zápasia s lesným požiarom pri Spišskej Novej Vsi, uvažujú nad nasadením leteckej techniky Twitter a Facebook zasiahli proti čínskej kampani voči Hongkongu a odstránili stovky účtov Lustrovaní novinári zvažujú spoločné podanie na súd, prípadné odškodné by si nenechali Podvodník okradol 85-ročného starčeka z Nitry, polícia hľadá svedkov Šrámková, Kučová aj Lacko postúpili do druhého kola kvalifikácie na US Open Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X