Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak ZSSK
Foto: slovakrail.sk
10. 06. 2018 14:06 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

Železničná spoločnosť Slovensko posilnila osobnú dopravu o 75 spojení

Na trati medzi Bratislavou a Sencom pribudlo 29 a medzi Bratislavou a Trnavou 27 obojsmerných spojení. Ďalšie tri nové spoje pribudnú medzi Žilinou a Čadcou a šestnásť posilových vlakov vo Vysokých Tatrách.

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) posilnila osobnú dopravu spolu o 75 nových vlakových spojov. Na trati medzi Bratislavou a Sencom pribudlo 29 a medzi Bratislavou a Trnavou 27 obojsmerných spojení, pričom v pracovných dňoch budú osobné vlaky jazdiť každých tridsať minút.

Cieľovými, alebo východzími stanicami uvedených vlakov v hlavnom meste budú Nové Mesto a tiež Petržalka, čo má odbremeniť problematickú kapacitu koľají na Hlavnej stanici. Ide o súčasť letnej zmeny cestovného poriadku s platnosťou od nedele 10. júna.

Ďalšie tri nové spoje podľa národného osobného vlakového dopravcu pribudnú medzi Žilinou a Čadcou a šestnásť posilových vlakov vo Vysokých Tatrách. Nové vlakové spojenia zabezpečia existujúce rušne, vozne a súpravy, čím sa zvýši ich využívanie a nie je nutné ani zvýšiť počet zamestnancov spoločnosti.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.

Vlakom do Bratislavy z okolia v špičke rýchlejšie ako autom

„Do Bratislavy dochádza v priemere 130 tisíc cestujúcich denne a v rannej špičke sa autom zo Senca či Pezinka nedostanete do centra skôr ako za 40 až 90 minút. Vlakom sa dopravíte do hlavného mesta rýchlejšie – z Pezinka za 22 minút, zo Senca do 28 minút a z Trnavy maximálne za 46 minút,“ informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

„Z Nového Mesta môžu cestujúci ľahšie pokračovať napríklad do Ružinova, na Zlaté piesky či smerom na Avion a výhodou je aj zastávka Petržalka, ktorá na Prístavnom moste po šiestich rokoch znovu využíva koľaje pre osobnú dopravu,“ dodal Hlubocký.

Generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký. Foto: slovakrail.sk.

Posilnia aj linky MHD do a zo staníc Nové Mesto, Predmestie a Vinohrady

Nové vlaky v okolí Bratislavy vytvoria nový model železničnej prímestskej dopravy na území hlavného mesta. Všetky uvedené vlaky budú zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) ako nové linky S 55 a S 65.

V spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou, prevádzkovateľom IDS BK, a Bratislavou bude posilnená kapacita súčasných liniek MHD do a zo staníc Bratislava-Nové Mesto, Bratislava-Predmestie, resp. Bratislava-Vinohrady.

Ilustračné foto:slovakrail.sk.

Pribudnú aj spoje na Kysuciach a vo Vysokých Tatrách

Na trati medzi Žilinou a Čadcou budú dopoludnia v pracovných dňoch premávať tri nové prímestské osobné vlaky. Spolu so súčasnými spojeniami vytvoria pravidelný hodinový takt ako základ pre vznik integrovaného dopravného systému v budúcnosti.

Na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice (zubačka) ZSSK zavedie šestnásť posilových vlakov. Dva vlaky medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou budú cez letné prázdniny jazdiť denne – 30. júna až 2. septembra. Desať vlakov medzi Štrbou a Štrbským Plesom a štyri vlaky medzi Štrbským Plesom a stanicou Poprad-Tatry budú v uvedenom období premávať denne a 16. až 24. júna a 8. až 23. septembra pôjdu v sobotu a vo sviatok.

Odporúčané články

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály sa začala, trasy električiek v Bratislave sa zmenili Letná zmena cestovného poriadku vlakov začne platiť v nedeľu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video: Z obľúbenej pláže v Chorvátsku pre požiar evakuovali tisícky ľudí (aktualizované) Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Bol jedným z najväčších konkurentov Sagana v špurtoch, teraz je na Tour de France v inej úlohe Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X