Zisk Ryanairu v jeho účtovnom prvom kvartáli klesol o 20 percent

Letisko Bratislava - Ryanair
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Za apríl až jún letecká spoločnosť vykázala zisk po zdanení v sume 319 miliónov eur.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom prvom kvartáli, ktorý sa skončil v závere júna, evidovala medziročný pokles zisku po zdanení bez zahrnutia jednorazových položiek o 20 percent na sumu 319 mil. eur. Firma o tom informovala v správe, ktorú v pondelok poskytla agentúre SITA.

Silný rast prepravy, nadmerná kapacita v Európe a skoršie veľkonočné sviatky viedli k tomu, že cena leteniek klesla, uviedol Ryanair. Okrem toho vyššie náklady na pohonné látky a na zamestnancov prevážili nad silným rastom vedľajších príjmov.

Ilustračné foto: SITA/AP.

Počet cestujúcich vzrástol o 7 percenta na 37,6 milióna

Spoločnosť Ryanair počas apríla až júna prepravila 37,6 milióna cestujúcich, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom rast o 7 percent. Vedľajšie príjmy spoločnosti medziročne posilnili o 25 percent. Priemerná cena letenky sa však znížila o 4 percentá na 38,68 eura.

Aerolínie plánujú zisk po zdanení 1,25 mld. až 1,35 mld. eur

Ryanair naďalej prognózuje, že za terajší účtovný rok dosiahne zisk po zdanení v rozmedzí 1,25 mld. eur až 1,35 mld. eur. Vzhľadom na vplyv štrajkov zamestnancov letecký prepravca predpokladá, že v účtovnom druhom kvartáli ceny jeho leteniek vzrastú iba o približne jedno percento, hoci pôvodne plánoval ich zvýšenie o 4 percentá.

Foto: pixabay.com.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair