Zmiernenie protipandemických reštrikcií víta aj združenie britských leteckých spoločností

Britský letecký dopravca oznámil, že s okamžitou platnosťou vyraďuje z prevádzky lietadlá Boeing 747.
Foto: ilustračné, SITA/AP

Združenie britských leteckých spoločností Airlines UK víta rozhodnutie vlády zjednodušiť pravidlá pre cestovanie. Zmiernenie protipandemických reštrikcií v Anglicku poskytne leteckým firmám skutočný stimul, uviedlo združenie. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus

Anglicko od 4. októbra zruší zoznam žltých a zelených štátov a ponechá iba zoznam červených krajín, ktorých počet vláda zredukovala. Ľudia, ktorí sú plne zaočkovaní proti koronavírusu, nebudú musieť pred príchodom z červených krajín absolvovať test a po príchode im bude stačiť namiesto PCR testu len rýchlotest.

Je to pozitívny krok, ktorý nás posúva oveľa bližšie k opätovnému otvoreniu britskej leteckej dopravy,“ povedal generálny riaditeľ Airlines UK Tim Alderslade.

Cestovná kancelária Thomas Cook očakáva, že tento víkend bude pre jej predaj najlepším víkendom od začiatku roku 2021. „Ľudia využívajú výhodné nákupy, nové jednoduchšie pravidlá testovania a zjednodušenie systému medzinárodného cestovania,“ povedal David Child, šéf oddelenia pre vzťahy s verejnosťou vo firme Thomas Cook.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Thomas Cook