Zrekonštruované cestné úseky Prešov - Bardejov - Gorlice odovzdali do užívania

||
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja odovzdala do užívania zrekonštruované úseky ciest v rámci projektu Modernizácia cestného spojenia Prešov - Bardejov - Gorlice (Poľsko). Foto: po-kraj.sk.

Na slovenskej strane ide o tri úseky ciest v okrese Bardejov, na ktoré Slovensko získalo v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sumu 3,5 milióna eur.

BARDEJOV/ RASLAVICE – Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) v piatok odovzdala do užívania zrekonštruované úseky ciest v rámci projektu Modernizácia cestného spojenia Prešov – Bardejov – Gorlice (Poľsko). Na slovenskej strane ide o tri úseky ciest v okrese Bardejov, na ktoré Slovensko získalo v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sumu 3,5 milióna eur.

Prešovskí cestári ako partner Malopoľského vojvodstva

Ako agentúru SITA informoval riaditeľ SÚC PSK Peter Kočiško, prešovskí cestári sa na projekte, ktorý má prispieť k zlepšeniu dopravy a zvýšeniu bezpečnosti ciest v pohraničí, spolupodieľali ako projektový partner spolu s Malopoľským vojvodstvom, poľským vedúcim partnerom projektu. V rámci výzvy získali na projekt takmer sedem miliónov eur.

Na slovenskej strane sa pritom preinvestovala zhruba polovica, pričom desať percent bolo financovaných zo štátneho rozpočtu a päť percent zo zdrojov Prešovského samosprávneho kraja. Zhotoviteľom stavebných prác sa po verejnom obstarávaní stala Eurovia SK, a.s.

Prešovskí cestári boli pri projekte partnerom Malopoľského vojvodstva. Foto: po-kraj.sk.

Zrekonštruovali tri úseky ciest v dĺžke 8,6 kilometra

V rámci projektu zmodernizovali vyše 8,6 kilometra ciest na troch úsekoch a zrekonštruovali dva mostné objekty. Opravená bola cesta Raslavice – Janovce v dĺžke vyše päť kilometrov, úsek Kľušov – Bardejov s dĺžkou takmer dva kilometre a trasa Regetovka – Becherov v dĺžke 1,65 km.

Práce na úsekoch sú ukončené a momentálne prebieha preberacie konanie. „Na túto stavbu sme mimoriadne hrdí. Začali sme s rekonštrukciou cesty II/545 ako spojnice krajského mesta Prešov a okresného mesta Bardejov, ktorá bola v zlom stave. V rekonštrukcii tejto cesty budeme pokračovať aj naďalej v úseku Kapušany – Tulčík – Demjata a Janovce – Kľušov,“ informoval Kočiško.

Modernizujú viaceré ďalšie cesty pri hranici s Poľskom 

Prešovský samosprávny kraj prostredníctvom SÚC PSK v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovenská republika 2014 – 2020 realizuje súbežne viaceré veľké cestné projekty. Jedným z nich je Rozvoj cestnej infraštruktúry Snina – Medzilaborce – Krosno v hodnote 2,4 milióna eur, v rámci ktorého revitalizujú úseky Medzilaborce – Palota a Čabalovce – Hostovice v dĺžke 12,3 kilometra. Druhým úspešným projektom je Modernizácia cestného spojenia Snina – Medzilaborce – Krosno za 2,3 milióna eur. Týka sa ciest Miroľa – Staškovce a Makovce – Staškovce v dĺžke 8,7 kilometra.

Opravili úseky ciest Raslavice – Janovce, Kľušov – Bardejov a Regetovka – Becherov. Foto: po-kraj.sk.

Pripravujú aj obnovu cestného spojenia Pieninských národných parkov

V súčasnom období prebieha proces verejného obstarávania v rámci druhej etapy projektu Modernizácia cestného spojenia Pieninských národných parkov, ktorý za takmer 3,5 milióna eur umožní rekonštrukciu úsekov Slovenská Ves – Spišská Stará Ves a Haligovce v celkovej dĺžke takmer 22 kilometrov.

Výsledkom cezhraničnej spolupráce je aj schválený projekt Zlepšenie dopravného napojenia okresov Jaslo, Bardejov a Svidník na TEN-T koridor, ktorý by mal slovenskej strane priniesť modernizáciu 8 km ciest Raslavice – Lopuchov a Stuľany – Kuková za približne 2,5 milióna eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom