Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
||
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja odovzdala do užívania zrekonštruované úseky ciest v rámci projektu Modernizácia cestného spojenia Prešov - Bardejov - Gorlice (Poľsko). Foto: po-kraj.sk.
11. 05. 2018 16:28 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA Diskusia

Zrekonštruované cestné úseky Prešov – Bardejov – Gorlice odovzdali do užívania

Na slovenskej strane ide o tri úseky ciest v okrese Bardejov, na ktoré Slovensko získalo v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sumu 3,5 milióna eur.

BARDEJOV/ RASLAVICE – Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) v piatok odovzdala do užívania zrekonštruované úseky ciest v rámci projektu Modernizácia cestného spojenia Prešov – Bardejov – Gorlice (Poľsko). Na slovenskej strane ide o tri úseky ciest v okrese Bardejov, na ktoré Slovensko získalo v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sumu 3,5 milióna eur.

Prešovskí cestári ako partner Malopoľského vojvodstva

Ako agentúru SITA informoval riaditeľ SÚC PSK Peter Kočiško, prešovskí cestári sa na projekte, ktorý má prispieť k zlepšeniu dopravy a zvýšeniu bezpečnosti ciest v pohraničí, spolupodieľali ako projektový partner spolu s Malopoľským vojvodstvom, poľským vedúcim partnerom projektu. V rámci výzvy získali na projekt takmer sedem miliónov eur.

Na slovenskej strane sa pritom preinvestovala zhruba polovica, pričom desať percent bolo financovaných zo štátneho rozpočtu a päť percent zo zdrojov Prešovského samosprávneho kraja. Zhotoviteľom stavebných prác sa po verejnom obstarávaní stala Eurovia SK, a.s.

Prešovskí cestári boli pri projekte partnerom Malopoľského vojvodstva. Foto: po-kraj.sk.

Zrekonštruovali tri úseky ciest v dĺžke 8,6 kilometra

V rámci projektu zmodernizovali vyše 8,6 kilometra ciest na troch úsekoch a zrekonštruovali dva mostné objekty. Opravená bola cesta Raslavice – Janovce v dĺžke vyše päť kilometrov, úsek Kľušov – Bardejov s dĺžkou takmer dva kilometre a trasa Regetovka – Becherov v dĺžke 1,65 km.

Práce na úsekoch sú ukončené a momentálne prebieha preberacie konanie. „Na túto stavbu sme mimoriadne hrdí. Začali sme s rekonštrukciou cesty II/545 ako spojnice krajského mesta Prešov a okresného mesta Bardejov, ktorá bola v zlom stave. V rekonštrukcii tejto cesty budeme pokračovať aj naďalej v úseku Kapušany – Tulčík – Demjata a Janovce – Kľušov,“ informoval Kočiško.

Modernizujú viaceré ďalšie cesty pri hranici s Poľskom 

Prešovský samosprávny kraj prostredníctvom SÚC PSK v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovenská republika 2014 – 2020 realizuje súbežne viaceré veľké cestné projekty. Jedným z nich je Rozvoj cestnej infraštruktúry Snina – Medzilaborce – Krosno v hodnote 2,4 milióna eur, v rámci ktorého revitalizujú úseky Medzilaborce – Palota a Čabalovce – Hostovice v dĺžke 12,3 kilometra. Druhým úspešným projektom je Modernizácia cestného spojenia Snina – Medzilaborce – Krosno za 2,3 milióna eur. Týka sa ciest Miroľa – Staškovce a Makovce – Staškovce v dĺžke 8,7 kilometra.

Opravili úseky ciest Raslavice – Janovce, Kľušov – Bardejov a Regetovka – Becherov. Foto: po-kraj.sk.

Pripravujú aj obnovu cestného spojenia Pieninských národných parkov

V súčasnom období prebieha proces verejného obstarávania v rámci druhej etapy projektu Modernizácia cestného spojenia Pieninských národných parkov, ktorý za takmer 3,5 milióna eur umožní rekonštrukciu úsekov Slovenská Ves – Spišská Stará Ves a Haligovce v celkovej dĺžke takmer 22 kilometrov.

Výsledkom cezhraničnej spolupráce je aj schválený projekt Zlepšenie dopravného napojenia okresov Jaslo, Bardejov a Svidník na TEN-T koridor, ktorý by mal slovenskej strane priniesť modernizáciu 8 km ciest Raslavice – Lopuchov a Stuľany – Kuková za približne 2,5 milióna eur.

Odporúčané články

Foto: Otvorili zmodernizovanú cestu I/65, na renováciu použili recykláciu stavebného materiálu Trnavský kraj pripravuje zoznam úsekov ciest, ktoré opraví z pôžičky od vlády

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová v Bruseli podporila voľbu zo zahraničia, dôležitou je aj otázka životného prostredia Giba nerozumie konaniu poslancov a hovorí, že Ústavný súd SR bude minimálne do septembra nekompletný Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce Trnava vystupuje zo Združenia miest a obcí Slovenska, primátor Bročka vysvetlil dôvod Prezidentka Čaputová svoj postoj k vymenovaniu ústavných sudcov nemení a víta Dankovo vyjadrenie Horúčavy ohrozujú aj zvieratá. Ako ich chrániť? Polícia našla telo YouTubera menom Etika, ktorý nedávno zverejnil video o samovražde Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Koalícia hovorila o dohode na menách, ale zvolili iba Pfundtner

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X