Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ž
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: SITA/Ján Viazanička.
17. 10. 2017 16:25 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

ZSSK Cargo chce upraviť prevádzkový a dispečerský informačný systém

Predpokladá na to vynaložiť za necelé dva roky predbežne takmer 3,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 17. októbra (SITA) – Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. (ZSSK Cargo) plánuje úpravu funkcionalít prevádzkového a dispečerského informačného systému. Štátny nákladný vlakový dopravca by mal po zavedení zmien splniť požiadavky na vzájomnú výmenu informácií medzi subjektami železničného dopravného systému, a to na základe nariadenia Európskej komisie z roku 2014 o technických špecifikáciách interoperability pre subsystém telematických aplikácií v železničnej nákladnej doprave.

Investícia má stáť predbežne štyri milióny eur

Spoločnosť predpokladá na to vynaložiť za necelé dva roky predbežne 3,46 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (4,16 mil. eur vrátane DPH), vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže na poskytnutie uvedených služieb. Investícia by mala byť spolufinancovaná z prostriedkov Európskej únie cez Nástroj na prepájanie Európy (CEF) a z vlastných zdrojov firmy. Lehota na predkladanie ponúk je 20. novembra, platiť musia minimálne do 31. marca 2018.

Zákazka bude realizovaná v dvoch súvisiacich častiach

Prepravca bude realizovať zákazku v dvoch hlavných a navzájom súvisiacich častiach pre implementáciu úprav v Informačnom systéme pre podporu prevádzky a vo Vlakovom dispečerskom systéme. Splnenie požiadaviek podľa ZSSK Cargo predstavuje dodanie funkčného systému pre manažment kapacity prostredníctvom dispečerského informačného systému a pre riadenie dopravno-prepravných procesov prostredníctvom prevádzkového informačného systému.

Podmienkou je využitie vlastných kapacít

ZSSK Cargo vyžaduje, aby úspešný uchádzač vykonával služby projektového manažmentu a služby spojené s prácou experta na telematické aplikácie vlastnými kapacitami. V prípade skupiny dodávateľov by mali tieto služby vykonávať vlastnými kapacitami niektorí členovia skupiny.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s., vznikla začiatkom roka 2005 a je jednou z troch nástupníckych spoločností pôvodne jednotných železníc. Zabezpečuje nákladnú železničnú dopravu, má základné imanie 401,646 mil. eur. Akcionárom spoločnosti je Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

K téme

NDS začala tender na servis informačného systému D1 na trase Piešťany – Sverepec NDS zmodernizuje a doplní informačný systém na D1 a D2 v Bratislave

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Aktivisti zablokovali vstup na autosalón vo Frankfurte Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Zvierací ombudsman žiada zaviesť princíp „zviera nie je vec“ aj do Trestného zákona

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X