ZSSK Cargo chce upraviť prevádzkový a dispečerský informačný systém

Ž
Ilustračné foto: SITA/Ján Viazanička.

Predpokladá na to vynaložiť za necelé dva roky predbežne takmer 3,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 17. októbra (SITA) – Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. (ZSSK Cargo) plánuje úpravu funkcionalít prevádzkového a dispečerského informačného systému. Štátny nákladný vlakový dopravca by mal po zavedení zmien splniť požiadavky na vzájomnú výmenu informácií medzi subjektami železničného dopravného systému, a to na základe nariadenia Európskej komisie z roku 2014 o technických špecifikáciách interoperability pre subsystém telematických aplikácií v železničnej nákladnej doprave.

Investícia má stáť predbežne štyri milióny eur

Spoločnosť predpokladá na to vynaložiť za necelé dva roky predbežne 3,46 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (4,16 mil. eur vrátane DPH), vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže na poskytnutie uvedených služieb. Investícia by mala byť spolufinancovaná z prostriedkov Európskej únie cez Nástroj na prepájanie Európy (CEF) a z vlastných zdrojov firmy. Lehota na predkladanie ponúk je 20. novembra, platiť musia minimálne do 31. marca 2018.

Zákazka bude realizovaná v dvoch súvisiacich častiach

Prepravca bude realizovať zákazku v dvoch hlavných a navzájom súvisiacich častiach pre implementáciu úprav v Informačnom systéme pre podporu prevádzky a vo Vlakovom dispečerskom systéme. Splnenie požiadaviek podľa ZSSK Cargo predstavuje dodanie funkčného systému pre manažment kapacity prostredníctvom dispečerského informačného systému a pre riadenie dopravno-prepravných procesov prostredníctvom prevádzkového informačného systému.

Podmienkou je využitie vlastných kapacít

ZSSK Cargo vyžaduje, aby úspešný uchádzač vykonával služby projektového manažmentu a služby spojené s prácou experta na telematické aplikácie vlastnými kapacitami. V prípade skupiny dodávateľov by mali tieto služby vykonávať vlastnými kapacitami niektorí členovia skupiny.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s., vznikla začiatkom roka 2005 a je jednou z troch nástupníckych spoločností pôvodne jednotných železníc. Zabezpečuje nákladnú železničnú dopravu, má základné imanie 401,646 mil. eur. Akcionárom spoločnosti je Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.