Zvolen hľadá nového autobusového dopravcu, ide o zákazku za viac ako 20 miliónov eur

SAD Zvolen, autobus

Zvolenská samospráva obstaráva pre mesto dopravcu na zabezpečenie služieb v pravidelnej autobusovej doprave. Podľa súťažných podmienok zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková odhadovaná hodnota týchto služieb na 10 rokov 22 268 000 eur.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca mesta Martin Svatuška, verejné obstarávanie vyhlásili preto, lebo 31. mája 2022 končí zmluva so súčasným dopravcom SAD Zvolen, a.s..

Jediným kritériom bude cena

„Verejnou súťažou na poskytovanie služby chce mesto Zvolen zabezpečiť verejnosti efektívne, kvalitné a bezpečné dopravné služby formou mestskej autobusovej dopravy za určené cestovné podľa potrieb dopravnej obslužnosti územia a pri zohľadnení sociálnych a environmentálnych faktorov,“ objasnil hovorca.

Nový dopravca, ktorý vzíde z verejného obstarávania, by mal začať autobusovú dopravu v meste zabezpečovať od 1. júna 2022. Záujemcovia môžu svoje ponuky posielať do 30. augusta tohto roka, pričom jediným kritériom hodnotenia bude cena.

Pokles počtu cestujúcich

Autobusová doprava v meste Zvolen v súčasnosti pozostáva z 15 liniek, z ktorých šesť liniek je nosných a deväť liniek je doplnkových. Prevádzkovanie mestskej hromadnej dopravy v meste Zvolen je aktuálne poskytované v rozsahu 1,164 mil. ubehnutých kilometrov za rok, pričom dopravná obslužnosť je zabezpečená 28 autobusmi, z toho tromi záložnými autobusmi.

Mesto Zvolen za posledné roky zaznamenalo pokles počtu cestujúcich, pričom za rok 2018 bolo celkovo prepravených 2 727 000 cestujúcich, za rok 2019 to bolo 2 706 000 cestujúcich a za rok 2020 to bolo 1 821 000 cestujúcich.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Svatuška
Firmy a inštitúcie SAD Zvolen