Budaj sa stretol s tajomníkom OECD Cormannom, ministerstvo konzultuje realizáciu dvoch projektov

Ján Budaj
Minister životného prostredia SR Ján Budaj. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) sa stretol s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom. Envirorezort na stretnutí potvrdil ďalšiu spoluprácu s OECD. Informuje o tom Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR v tlačovej správe.

MŽP v súčasnosti konzultuje realizáciu dvoch projektov. „V jednom prípade ide o projekt Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) ´Riziko výskytu meteorologického sucha na Slovensku v kontexte zmeny klímy´, v druhom prípade o projekt Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) s názvom Cestovná mapa zvýšenia efektivity triedeného zberu a recyklácie odpadov z obalov,“ uvádza sa v tlačovej správe. MŽP aktívne spolupracuje s OECD, ktorá pomáha Inštitútu environmentálnej politiky s prípadovou štúdiou s názvom Priorizácia adaptačných opatrení na zmenu klímy na Slovensku.

Koncom marca je naplánované stretnutie Výboru OECD pre environmentálnu politiku na úrovni ministrov. Témou stretnutia bude Environmentálna politika v post-Covid svete: zabezpečenie odolného a zdravého životného prostredia pre všetkých. Ďalšími témami bude strata biodiverzity, plastové obaly, škody a straty spôsobené klimatickou krízou či vplyv obchodu na životné prostredie.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ján BudajMathias Cormann
    Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SROECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvojSHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústavSlovenská agentúra životného prostredia (SAŽP)