Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
strom, les, výrub
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
12. 06. 2019 0:27 PR článkySlovensko od NasVidiek.skSITA Diskusia

Ďalšia mediálna manipulácia o Lesoch SR?

Takže opäť sme si prečítali “investigatívny” článok o činnosti štátneho podniku LESY SR. Tentokrát v “serióznom” médiu Hospodárske noviny. Samozrejme senzáciu sľubujúci titulok “Lesy kupovali autá. Firma súťažila sama so sebou“ a na titulok sa ničím nepodobajúci obsah článku.

Je smutné, že problematika LESOV SR, lesníctva a správy lesov na Slovensku je neustále vťahovaná z odbornej diskusie do politického priestoru. Je nám jasné, že lesy ako súčasť národného bohatstva a dedičstva Slovenska sú identifikované promotérmi politických strán ako téma vysokej citlivosti pre našich občanov.

Dnes môžeme už jasne identifikovať že je používaná a zneužívaná na politický boj. Klamstvá, polopravdy, absolútna neodbornosť, manipulatívne mediálne výstupy sú smutným obrazom tohoto stavu, ktorý nemôže priniesť nič pozitívne ani našim lesom, ani prírode, ani občanom nášho Slovenska. Manažment a zamestnanci LSR sú stále pripravení na otvorenú, transparentnú ale serióznu odbornú diskusiu, ktorej cieľom je kvalita správy majetku štátu a misia lesníkov v časoch globálnych klimatických zmien.

LESY SR zverejnili súťažné podmienky na verejné obstarávanie na dodávku Terénnych automobilov Pick-up 4×4 na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (UVO) a v systéme JOSEPHINE pre elektronické verejné obstarávanie. Na uvedenú zákazku sa do systému JOSEPHINE zaregistrovalo 17 záujemcov, pričom technické zadanie zistené na základe prieskumu verejného obstarávateľa spĺňalo minimálne šesť rôznych výrobcov automobilov Pick up.

Do stanoveného termínu bola predložená iba jedna ponuka od spoločnosti AUTONOVA s.r.o., ktorý po sérii rokovaní poskytol zľavu vo výške 223 100,- € bez DPH.

Termín dodania obstávaných terénnych vozidiel, bol zo strany LESOV SR stanovený v rozsahu 5 až 180 kalendárnych dní. Predkladateľ ponuky, spoločnosť AUTONOVA s.r.o. sám stanovil termín dodania v lehote 45 dní.

Predložená ponuka splnila všetky podmienky účasti a všetky podmienky kladené na predmet zákazky. Z uvedených dôvodov sa LESY SR, ako verejný obstarávateľ rozhodli predmetnú zákazku na dodávku Terénnych automobilov Pick-up 4×4 nezrušiť a prijať predloženú ponuku.

LESY SR všetky informácie týkajúce sa verejného obstarávania zverejňujú vo svojom profile verejného obstarávateľa.

Odporúčané články

Štátne lesy neuspeli v kauze Pečnianskeho lesa, súd rozhodol v prospech združenia Lesníci sa dostávajú na Slovensku do zložitej situácie, musia rokovať o poklese cien dreva

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X