Dôchodcovia pre hrozbu koronavírusu nemusia vychádzať z domu, potraviny im donesú dobrovoľníci

Koronavirus, dôchodci
Foto: ilustračné, SITA/Jakub Julény

Seniori a ľudia z rizikových skupín môžu telefonovať na bezplatné telefóne číslo 0800 221 235 a objednať si domov donášku potravín. Službu im zabezpečí Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) spolu s dobrovoľníkmi na druhý pracovný deň.

Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková, služba pilotne funguje pre okresy Banská Bystrica a Brezno.

Viac k téme Koronavírus

Služba je v prevádzke skúšobne počas pracovných dní od 8:00 do 15:00 pre tieto dva okresy, pričom by v prípade bezproblémového fungovania mala byť k dispozícii pre celý Banskobystrický kraj.

„Objednávka je obmedzená na potraviny, ktoré nie je nutné uchovávať v chlade. Stačí zavolať na bezplatnú linku a operátori objednávku zadajú priamo do systému obchodného reťazca. Dobrovoľníci v obchode nákup zabalia a nasledujúci pracovný deň ho ďalší dobrovoľníci doručia,“ objasnila systém fungovania služby riaditeľka odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu BBSK Zuzana Lafférsová s tým, že záujemcovia za nákup zaplatia pri donáške v hotovosti alebo platobnou kartou.

„Veríme, že táto služba pomôže zostať najohrozenejším skupinám obyvateľov v bezpečí svojich domov a prekonať túto krízu bez toho, aby sa vystavovali zvýšenému nebezpečenstvu,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LunterLenka ŠtepánekováZuzana Lafférsová
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj (VÚC)