Globálna spoločnosť Corteva Agriscience sa oficiálne predstavuje na Slovensku

Soil 386749_1280.jpg

Spoločnosť ponúka poľnohospodárom širokú škálu osív a inovačné riešenia na ochranu rastlín ako aj zodpovedné plánovanie a riadenie prírodných zdrojov.

Corteva Agriscience, poľnohospodárska divízia spoločnosti DowDuPont, spojí aktivity materských firiem DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection a Dow AgroSciences. Osamostatnenie divízie a jej vstup na burzu sa očakáva po dokončení ohláseného oddelenia v júni 2019. Súčasťou procesu bude aj vytvorenie slovenskej divízie. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe.

Corteva Agriscience pôsobí vo vyše 130 krajinách. „Naše materské spoločnosti sú etablovaní hráči v agrosektore. Našou oporou je široký tím odborníkov a prvotriedne kapacity v oblasti výskumu a vývoja, čo nám umožňuje vyvíjať nové technológie, osivá a inovatívne riešenia na ochranu rastlín a súčasne byť lídrom v zodpovednom plánovaní a riadení prírodných zdrojov. Umožňuje nám to meniť spôsoby pestovania a miestnym pestovateľom pomáhať produkovať lepšie, výnosnejšie a zdravšie plodiny pri efektívnejšom využívaní prírodných zdrojov,“ povedal riaditeľ divízie Corteva Agriscience na Slovensku Petr Portych.

Dodal, že Corteva Agriscience v súčasnosti na Slovensku zamestnáva 20 ľudí. „Podľa nás má Slovensko veľký potenciál. Naše výrobky a značky sú dobre známe medzi miestnymi farmármi aj v celom odvetví. Intenzívne sa venujeme slovenskému trhu a zaviazali sme sa zlepšiť podmienky pre slovenských pestovateľov a spotrebiteľov,“ dodal Portych.

O spoločnosti

Corteva Agriscience poskytuje riešenia na ochranu rastlín proti burine, škodcom, pôdnym nematódam (háďatkám), chorobám, na zabezpečenie prísunu potrebných dusičnanov a výživy rastlín, ako aj aplikované technológie v osivách pre osivá repky, kukurice a slnečnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom