Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Soil 386749_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
17. 01. 2019 14:17 Potravinárske firmy od NasVidiek.skSITA

Globálna spoločnosť Corteva Agriscience sa oficiálne predstavuje na Slovensku

Spoločnosť ponúka poľnohospodárom širokú škálu osív a inovačné riešenia na ochranu rastlín ako aj zodpovedné plánovanie a riadenie prírodných zdrojov.

Corteva Agriscience, poľnohospodárska divízia spoločnosti DowDuPont, spojí aktivity materských firiem DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection a Dow AgroSciences. Osamostatnenie divízie a jej vstup na burzu sa očakáva po dokončení ohláseného oddelenia v júni 2019. Súčasťou procesu bude aj vytvorenie slovenskej divízie. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe.

Corteva Agriscience pôsobí vo vyše 130 krajinách. „Naše materské spoločnosti sú etablovaní hráči v agrosektore. Našou oporou je široký tím odborníkov a prvotriedne kapacity v oblasti výskumu a vývoja, čo nám umožňuje vyvíjať nové technológie, osivá a inovatívne riešenia na ochranu rastlín a súčasne byť lídrom v zodpovednom plánovaní a riadení prírodných zdrojov. Umožňuje nám to meniť spôsoby pestovania a miestnym pestovateľom pomáhať produkovať lepšie, výnosnejšie a zdravšie plodiny pri efektívnejšom využívaní prírodných zdrojov,“ povedal riaditeľ divízie Corteva Agriscience na Slovensku Petr Portych.

Dodal, že Corteva Agriscience v súčasnosti na Slovensku zamestnáva 20 ľudí. „Podľa nás má Slovensko veľký potenciál. Naše výrobky a značky sú dobre známe medzi miestnymi farmármi aj v celom odvetví. Intenzívne sa venujeme slovenskému trhu a zaviazali sme sa zlepšiť podmienky pre slovenských pestovateľov a spotrebiteľov,“ dodal Portych.

O spoločnosti

Corteva Agriscience poskytuje riešenia na ochranu rastlín proti burine, škodcom, pôdnym nematódam (háďatkám), chorobám, na zabezpečenie prísunu potrebných dusičnanov a výživy rastlín, ako aj aplikované technológie v osivách pre osivá repky, kukurice a slnečnice.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X