Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komar.jpg
Foto: Pixabay.com
25. 06. 2019 15:26 Životné prostredieKomárno od Ivana SladkovskáNáš Vidiek

Komárno na poslednú chvíľu zrušilo letecký postrek proti komárom

V stredu 26. júna malo mesto Komárno v pláne vykonať letecký postrek proti komárom. Na poslednú chvíľu sa však akcia ruší. Dôvodom je petícia, ktorú spísali obyvatelia mesta. Jasne tak povedali, že si letecký postrek neželajú. Informuje o tom lokálny spravodajský portál Ahoj Komárno.

Mesto obdržalo niekoľko protestov od obyvateľov, vrátane petície, ktorá sa začala len uplynulú nedeľu. Mesto teraz očakáva spätnú väzbu od obyvateľov. V postrekoch chce totiž pokračovať zo zeme, tak ako doteraz. Mesto strieka insekticídy proti komárom už dva týždne. Na zúfalú situáciu upozornilo mesto na juhu Slovenska aj rezort pôdohospodárstva, ktorý požiadalo o pomoc v boji proti bodavému hmyzu.

Striekať sa malo toxickou látkou Rotryn 50, rovnakou, ako sa používa na postreky proti komárom na južnom brehu Dunaja. Komárno dokonca pripúšťa, že by sa mohol použiť aj biologický postrek. Ten však účinkuje len na larvy komárov vo vode a vzhľadom na hydrologickú situáciu by postrek údajne nebol veľmi účinný.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X