Mičovský podal trestné oznámenie, dôvodom je predražený protipožiarny kamerový systém Lesov SR

Ján Mičovský
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský. Foto: SITA/Branislav Bibel

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský v stredu podal do rúk generálneho prokurátora SR Jaromíra Čižnára trestné oznámenie vo veci kontroverzného 23-miliónového protipožiarneho kamerového systému Lesov SR.

Mičovský podal trestné oznámenie

„Kamerový protipožiarny systém, ktorý zazmluvnilo vedenie štátneho podniku Lesy SR je nielen podozrivo predražený, rozlohou nedostatočný a pre hornaté Slovensko zjavne nevhodný. Najvyšší kontrolný úrad zistil pri jeho obstarávaní závažné pochybenia. Dnes som preto podal v tejto veci trestné oznámenie do rúk generálneho prokurátora,“ ozrejmil Ján Mičovský.

Šéf agrorezortu očakáva, že orgány činné v trestnom konaní dôsledne prešetria konanie vtedajšieho vedenia Lesov SR a verejnosť sa dozvie detaily tejto zákazky.

Predražený protipožiarny kamerový systém

Protipožiarny kamerový systém do slovenských lesov nakupoval štátny podnik Lesy Slovenskej republiky ešte v roku 2016.

Štátny podnik vtedy viedol Peter Morong, ktorý kontrakt na objednávku kamier podpísal len deň pred parlamentnými voľbami. Suma 22,6 milióna eur za kamerový systém pritom výrazne prevyšovala škody vo výške 10 miliónov eur, ktoré spôsobili požiare v lesoch za posledných desať rokov.

Systém za viac ako dve desiatky miliónov pritom Lesy SR nakúpili len pre oblasti Záhoria, Vysokých Tatier a Nízkych Tatier.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MičovskýJaromír Čižnár
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRLesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNKÚ Najvyšší kontrolný úrad